Wysłaliśmy światełko do nieba z Elbląga. Jest już 252 tys. zł, Rekord! [wideo, zdjęcia]

2017-01-15 19:41:35(ost. akt: 2017-01-15 22:53:03)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po godz. 20 miała swoją kulminację. O Wysłaliśmy światełko nieba. Elbląski sztab WOŚP poinformował w niedzielę po godz. 22, że zebrano już 252 tys. zł. To rekord!

W trakcie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Elblągu od godzin porannych kwestowało blisko 400 osób. Wesprzeć WOŚP można było również na wiele innych sposób. Na Modrzewinie odbył się bieg dla WOŚP, tutaj także ścigali miłośnicy pojazdów terenowych. WOŚP grała także w elbląskich szkołach. I tak np. Szkoła Podstawowa nr 18 oraz Zespół Szkół nr 1 poinformowały, że zebrały po 10 tys. zł.
— Tylko w Elblągu odbywało się ponad 50 imprez. Na chwilę obecną mamy 39 tys. zł. Ponad pół tysiąca aukcji internetowych, to 100 procent więcej niż w tamtym roku — mówiła nam około godz. 14 Agnieszka Banaś, szefowa elbląskiego sztabu WOŚP.

Kwota zebrana na rzecz WOŚP w Elblągu szybko rosła. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przed światełkiem do nieba poinformował, że zebrano już 146 tys. zł.
— Dzisiaj po raz kolejny w Elblągu świętujemy taki dzień, który wspomaga dzieci i osoby starsze — mówił prezydent Wróblewski. — Dziękuje wszystkim mieszkańcom. Na Elbląg można liczyć zawsze.

Ze sceny dziękowała także Elżbieta Gelert, poseł i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
— Dziękuje w imieniu szpitala wojewódzkiego i w imieniu pacjentów, że macie państwo serce i to serce wielkie. Od 25 lat wspomagacie państwo służbę zdrowia, która zawsze nie ma dużo pieniędzy — mówiła dyrektor Gelert. — To wszystko dla Was. Później może się okazać, że niejeden z was będzie także korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Rocznie w szpitalu wojewódzkim rodzi się ponad 1500 dzieci, 15-20 procent z nich korzysta ze sprzętu WOŚP, a jeżeli chodzi o badanie słuchu, to wszystkie dzieci z niego korzystają.

Aukcje internetowe prowadzone przez WOŚP trwają do poniedziałku do godz. 9. Przed godz. 22 zebrana kwota urosła już do 157 tys. zł, a niecałą godzinę później sięgnęła 252 tys. zł!
— Elblążanie jesteście wielcy, niesamowicie i bardzo gorąco dziękujemy. Robić coś dla was to dla mnie prawdziwa przyjemność — podsumowała Agnieszka Banaś.

Światełko do nieba, Elbląg, godz. 20.

Źródło: Dziennik Elbląski