Rowerowa, zimowa wycieczka w Bażantarni już w niedzielę

2017-01-17 14:41:18(ost. akt: 2017-01-17 14:46:30)

Autor zdjęcia: nadesłane/MOSIR Elbląg

Pierwsza w tym roku miejska wycieczka rowerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę (22.01). Miłośnicy dwóch kółek wybiorą się tym razem na zaśnieżone ścieżki Bażantarni.
Organizatorzy wycieczki zapraszają w najbliższą niedzielę (22.01) na zimowe zwiedzanie Bażantarni, która po opadach śniegu prezentuje się szczególnie pięknie. Tym razem podczas jazdy, a i niewykluczone, że miejscami spaceru z rowerami, uczestnicy będą doskonalić technikę jazdy po śniegu. Natomiast po zakończonej wycieczce zaplanowano ognisko (kiełbaski we własnym zakresie) oraz wspólnie lepienie bałwana. Trasa liczy łącznie około 10 kilometrów i wiedzie ścieżkami Bażantarni.

— W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie i robienie zdjęć — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, szczególnie liczymy w tym przypadku na duże opady śniegu. 

Wycieczka będzie przebiegała po drogach gruntowych, dlatego organizatorzy zalecają jazdę wyłącznie na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Należy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, czyli ubieramy się na tzw. ,,cebulkę'', , jednak nie powinniśmy przesadzać z ilością warstw.
 
— Na dobry początek nowego roku dla pierwszych 20 uczestników będą czekały opaski odblaskowe oraz praktyczne etui na dokumenty — dodaje Marek Kamm. — Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach od 3 do 12 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu.

Start zaplanowano o godz. 10:00 z polany z wiatami w Bażantarni (MOR GreenVelo).