Zginął od ciosu nożem. Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa na Władysława IV

2017-01-24 17:43:25(ost. akt: 2017-01-24 17:48:16)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa, do którego doszło w mieszkaniu przy ul. Władysława IV. Oskarżonemu 31-latkowi grozi dożywocie. Mężczyzna nie przyznał się do winy.
Śledztwo sprawie zabójstwa, do którego doszło w mieszkaniu przy ul. Władysława IV, prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Teraz skierowała do Sądu Okręgowego aktu oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono zabójstwo. Grozi za to nawet dożywocie.
— Oskarżony, któremu zarzucono pozbawienie życia mężczyzny przy użyciu noża, nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. W toku śledztwa, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec sprawcy zbrodni środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania — informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2016 r. Wieczorem 27 kwietnia oficer dyżurny elbląskiej policji został powiadomiony o rannym mężczyźnie w jednym z mieszkań przy ul. Władysława IV. Na miejsce wysłano patrol policji oraz pogotowie. Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej. Ratownicy medyczni rozpoczęli na miejscu reanimację mężczyzny. Został przewieziony do szpitala wojewódzkiego, ale niestety nie udało się uratować mu życia.

Policjanci zatrzymali do sprawy trzy osoby, które przebywały wtedy w mieszkaniu. Wszystkie były mocno pijane. 33-letnia kobieta miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a dwaj mężczyźn ponad 3 promile. Ostatecznie zarzuty usłyszał 31-latek.

Sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, potwierdza, że akt oskarżenia wpłynął już do sądu.
— Na razie nie ma jednak wyznaczonego terminu rozprawy. Na czwartek, 26 stycznia zostało jedynie wyznaczone posiedzenie sądu w sprawie przedłużenia oskarżonemu mężczyźnie tymczasowego aresztowania — tłumaczy.
as