Mobilne kamery, lornetki i dron... Miasto przekazało sprzęt dla służb mundurowych

2017-01-25 13:34:35(ost. akt: 2017-01-25 14:48:03)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Lornetki dla straży granicznej, mierniki gazu dla strażaków, defibrylator dla celników i mobilne kamery oraz dron dla policji. Elbląskie służby mundurowe cieszą się z prezentów, które dostały od miasta.
Władze Elbląga na wsparcie służb mundurowych wydały w 2016 roku ok. 200 tys. zł. Z tej kwoty m.in. ok. 55 tys. zł zostało przeznaczone na zakup dwóch pojazdów dla elbląskiej policji, a ok. 20 tys. zł wydatkowano na wsparcie tzw. służb ponadnormatywnych. Blisko 57 tys. zł otrzymali także strażacy na zakup ubrań oraz sprzętu wysokościowego.

W środę (25.01) służby mundurowe cieszyły się z kolejnych prezentów, których łączna wartość wyniosła ok. 30 tys. zł. Do Urzędu Celnego trafił defibrylator AED, strażacy otrzymali dwa mierniki gazu, a funkcjonariusze Straży Granicznej – specjalistyczne lornetki. Najwięcej – ponad 14 tys. zł – wydano na sprzęt dla elbląskiej policji, do której trafią kamery bezprzewodowe z zestawem obsługi oraz dyskami twardymi, laptopem, akumulatorami, nadajnikami i rejestratorem oraz dron.
— W ubiegłym roku odebraliśmy zgłoszenia o zaginięciu 119 osób. Dron usprawni więc pracę przy czynnościach związanych z przeszukiwaniem terenu, przyda się także do zabezpieczania imprez masowych i zgromadzeń, podobnie jak mobilna kamera. Do obsługi drona zostanie także wyznaczony policjant, który wcześniej przejdzie specjalistyczne szkolenie. Jego koszt to 3 tys. zł. — mówi mł. insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu.

Z nowego sprzętu cieszą się także funkcjonariusze straży granicznej.
— W nocy, do poszukiwań używamy sprzętu noktowizyjnego. Problem pojawia się w ciągu dnia. Nowe, specjalistyczne lornetki ze stabilizacją obrazu przydadzą się nam w poszukiwaniach i działaniach na wodzie, podczas pracy na łodzi. Jej parametry umożliwią nam bardzo dobre widzenie w różnych warunkach pogodowych — dodaje ppłk SG Arkadiusz Kulik, komendant placówki Straży Granicznej w Elblągu.

Za pomoc dziękowali także elbląscy strażacy, których w 2017 r. samorząd wesprze jeszcze kwotą 140 tys. zł.
— Część z tych pieniędzy przeznaczymy na zakup ekwipunku i wyposażenia osobistego strażaków. Druga zostanie przeznaczona na wykonanie dokumentacji projektowej do budowy nowej strażnicy — zapowiada kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski PSP w Elblągu.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Popieraz zakupy dronów #2167791 | 178.235.*.* 25 sty 2017 13:58

    dobrych dronów, wyposażonych w termowizję. W poszukiwaniu zaginionych osób w terenach leśnych, bagiennych będą niezastąpione. Nie potrzeba setek policjantów tuptającyh dwa metry od siebie. Ale powiadam, ma to być bardzo dobry sprzęt, a nie Phantom ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. kmieć #2167790 | 83.31.*.* 25 sty 2017 13:58

    TOTALNA INWIOGILACJA, czyli ----dobra zmiana

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz