Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Silny wiatr uszkodził wieżę ciśnień. Teraz zabezpieczają budynek [zdjęcia]

2017-01-27 10:27:14 (ost. akt: 2017-01-30 21:34:16)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Nie rozbierają, a prowadzą prace zabezpieczające po zerwaniu dachu. Znajdująca się przy al. Grunwaldzkiej wieża ciśnień ucierpiała w wyniku silnych wiatrów, które nawiedziły Elbląg 16 stycznia. — Remont ma się zakończyć do końca tygodnia — poinformowało nas PKP Nieruchomości.

O pracach prowadzonych przy wieży ciśnień poinformował jeden z elblążan na facebookowym profilu o nazwie "Zdjęcia Elbląga (Współczesne, z dawnych lat, zapraszamy do dodawania)".
— Wieża od kilku lat stała wystawiona na sprzedaż i niszczała. No i "zniszczała" do szczętu. Kolejny zabytek architektury przestał istnieć — napisał mężczyzna.

Wieża ciśnień zlokalizowana przy al. Grunwaldzkiej, w pobliżu siedziby Poczty Polskiej i dworca kolejowego, należy do PKP Nieruchomości. Postanowiliśmy sprawdzić jakie plany spółka ma wobec wieży.
— Obecnie trwają prace zabezpieczające wieżę ciśnień przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu, po zarwaniu dachu, które miało miejsce 16 stycznia tego roku. Remont zakończy się jeszcze w tym tygodniu — poinformował nas Maciej Bułtowicz z wydziału prasowego PKP Nieruchomości.

Wieża już pod koniec 2013 r. została wystawiona na sprzedaż za 35 tys. zł. Mimo niewielkiej kwoty nie znalazł się jednak chętny kupiec. Być może dlatego, że obiekt wymagałby dużych nakładów finansowych.

W Elblągu znajduje się jeszcze jedna wieża ciśnień - przy ul. Lotniczej. Ta od 1997 r. ma prywatnego właściciela.
AKTKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nati #2169159 | 195.136.*.* 27 sty 2017 13:47

    a ile jest takich budynków na Warmii i Mazurach, niszczeją wieże ciśnień kużnie, i inne bydybki bo ceny są z kosmosu, np. w miejscowości Pienięzno wyburzono z tego co mi wiadomo kużnię zabytkową bez zezwolenia, nie wiem czy to prawda, było o kilka lat temu, budynki zabytki kolejowe niszczeja bo nie ma chetnych, prosze posprawdzać ceny wynajmu budynków wmałych miejscowościach, budynki zaniedbane, zawilgocone, nieogrzewane, a ceny sprzedazy czy wynajmu , uważam ze bardzo wysokie , no może sie mylę, ale jak na małe miejscowosci to ceny ....

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Polacy to #2169087 | 88.156.*.* 27 sty 2017 11:55

    nie potrafią nawet uszanować i zadbać o to co los im dał za darmo. Profani, niedbaluchy. Wstyd. Żal.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)