Młodzi piłkarze Concordii najlepsi w Gedania Errea Cup

2017-02-03 14:53:54(ost. akt: 2017-02-03 15:04:31)

Autor zdjęcia: nadesłane/Concordia Elbląg

Zespół Concordii Elbląg z rocz. 2004 wygrał halowy turniej piłki nożnej Gedania Errea Cup. Spośród młodych zawodników z Elbląga indywidualnie wyróżniony został Kordian Stolarowicz, któremu przyznano tytuł MVP turnieju.
W halowym turnieju piłki nożnej Gedania Errea Cup dla rocz. 2004 wystartowało 12 zespołów, w tym Concordia Elbląg. Podopieczni trenera Łukasza Budziwojskiego okazali się rewelacją imprezy, zdobywając zasłużenie pierwsze miejsce, chociaż wygrana wcale łatwo nie przyszła. Jednak im dłużej trwały zawody, tym coraz lepiej spisywali się młodzi adepci piłki nożnej z Elbląga.

Młodzi piłkarze Concordii zakończyli eliminacje na trzecim miejscu, co wystarczyło na awans do kolejnej fazy. A podczas niej nie mieli już sobie równych. W ćwierćfinale spotkali się z innym przedstawicielem województwa warmińsko-mazurskiego Akademią Piłkarską Stomil Olsztyn i pewnie wygrali 3:1. Zdecydowanie trudniejsze zadanie mieli w półfinałowym pojedynku, gdzie zmierzyli się z Bałtykiem Koszalin. W regulaminowym czasie padł remis 1:1 i o awansie do finału musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali elblążanie, zwyciężając 2:1.

W wielkim finale pomarańczowo-czarni zwyciężyli gospodarzy Gedanię II Gdańsk 2:1. Na trzecim miejscu turniej ukończyli piłkarze Bałtyku Koszalin.

Concordia Elbląg wystąpiła w składzie: Iwo Rudziński, Jarek Szczerba, Sebastian Wojnowski, Igor Kucharzewski, Borys Łesyk, Filip Wieliczko, Kordian Stolarowicz, Olaf Fercho, Kuba Ziółkowski.