Mistrzowie tańca w Elblągu

2017-02-06 13:04:25(ost. akt: 2017-02-06 13:08:03)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po raz szósty w Elblągu, w tym roku od 25 do 26 lutego, odbędą się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych.
Dwudniowa impreza taneczna przyciągnie najlepszych tancerzy, znakomitych sędziów, trenerów i publiczność.

W ostatni weekend lutego na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kościuszki zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2017.

Mistrzostwa Polski FTS par indywidualnych odbędą się w Elblągu po raz szósty. Mistrzostwom towarzyszyć będzie gala, podczas której zostaną rozegrane finały poszczególnych konkurencji tanecznych. Zawodników oceniać będzie międzynarodowe jury - w panelu sędziowskim znajdzie się czterech sędziów z Polski i sześciu sędziów zagranicznych.

- To bardzo ważny turniej, ponieważ zdobycie medali Mistrzostw Polski FTS daje możliwość startu i reprezentacji kraju na mistrzostwach Europy i świata – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Para, która w kategorii Dorosłych zdobędzie najwyższe miejsce,przy założeniu, że oboje mają polskie paszporty, otrzyma prawo do reprezentowania Polski podczas Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games, które w tym roku w lipcu odbędą się we Wrocławiu, a tańce standardowe to jedna z rozgrywanych tam konkurencji.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych - w cenie 50 złotych za miejsce na trybunie oraz 100 złotych za miejsce przy stoliku – można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (sobota 25.02.2017 - link do systemu sprzedaży on-line, niedziela 26.02.2017 - link do systemu sprzedaży on-line).

Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej na hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane.
Informacja CSE ŚwiatowidŹródło: Dziennik Elbląski