Reprezentacja Polski w futsalu trenuje w Elblągu

2017-02-14 15:22:07(ost. akt: 2017-02-14 15:27:27)
Trening reprezentacji Polski w futsalu

Trening reprezentacji Polski w futsalu

Autor zdjęcia: Karolina Okuń\Karolina Kunicka

Od niedzieli w Elblągu trenuje reprezentacja Polski w futsalu. Kadrowicze spędzą tutaj cztery dni. W kwietniu to właśnie w Elblągu zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Słowenii.
Trenerem reprezentacji Polski w futsalu jest elblążanin Andrzej Bianga. Podczas czterodniowego zgrupowania w Elblągu kadrowicze mają zaplanowane sześć treningów w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Turniej kwalifikacyjny, który zostanie rozegrany w Elblągu (8-11.04), to najważniejsze zawody dla reprezentacji w tym roku.

— Nasze przygotowania do turnieju idą pełną parą już od kilkunastu miesięcy. Jako reprezentacja wszystko podporządkowaliśmy pod turniej kwalifikacyjny. Chociaż nasza grupa kwalifikacyjna jest dość silna, to wcale nie stoimy na straconej pozycji. Naprawdę w ostatnim czasie nasza reprezentacja zrobiła kolejny krok do przodu — mówi trener.

W Elblągu odbędzie się sześć treningów, uczestniczy w nich 15 zawodników, w tym trzech bramkarzy. W kadrze są zawodnicy z takich klubów jak m.in.: Rekordu Bielsko Biała, Clearex Chorzów 3, Pogoń 04 Szczecin, AZS Uniwersytet Gdańsk, Piast Gliwice 2, FC Toruń.
JK


Źródło: Dziennik Elbląski