Przypadkowy człowiek na scenie przy stoliku

2017-02-19 10:00:00(ost. akt: 2017-02-17 14:39:38)
Scena przy stoliku

Scena przy stoliku

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Teatr zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Scena przy stoliku".
Pociąg. Wagon. Wspólny przedział. Kobieta i mężczyzna. On, pisarz. Ona, jego fanka (z najnowszą książką w torebce). Czy monolog ma szansę stać się dialogiem? Zamknięci w niewielkiej przestrzeni bohaterowie próbują połączyć swoje światy. Yasmina Reza, autorka sztuki, niejednokrotnie została nazwana mistrzynią psychologicznego niuansu, czego „Przypadkowy człowiek” jest kolejnym dowodem.

Yasmina Reza to francuska aktorka i dramatopisarka. Prawdziwą sławę przyniósł jej jednak dramat „Sztuka” (Art) opowiadający o trzech czterdziestolatkach, między którymi rozpętują się różne sprzeczki z powodu jednego białego obrazu. Sztukę przetłumaczono już na 35 języków, była wystawiana między innymi w Royal Wyndhams Theatre w Londynie.

„Wszystko jest gorzkie. Gorzki grymas na moich ustach. Gorzki czas, gorzkie przedmioty, nieruchome rzeczy, które nagromadziłem wokół siebie i które żyły tylko przez krótką chwilę, kiedy się o nie targowałem. Rzeczy są niczym. Gorzkie kobiety, z którymi sypiamy.
Gorzki jest seks. Zawsze był gorzki.” (fragment Przypadkowego człowieka)

Na scenie pojawią się Aleksandra Wojtysiak i Piotr Szejn. Spotkanie odbędzie się 23 lutego o godzinie 18 na Małej Scenie. Wstęp wolny.
Informacja teatru

Źródło: Dziennik Elbląski