Kajakarze Olimpii wznowili treningi na rzece Elbląg [zdjęcia]

2017-02-27 21:29:10(ost. akt: 2017-02-27 21:41:52)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Na razie na rzece Elbląg trenują tylko starsi i bardziej doświadczeni, ale już wkrótce dołączą do nich młodsi koledzy i koleżanki. Przygotowania kajakarzy Olimpii Elbląg do nowego sezonu nabierają tempa.
Kajakarze Olimpii Elbląg mają za sobą pierwszy tydzień treningów na rzece Elbląg. Zejście na wodę wcześniej nie było możliwe, bo rzeka była skuta lodem.
— Mamy nadzieję, że już nie zamarznie — mówi trener elbląskich kajakarzy Agnieszka Banaś. — Na rzece trenują obecnie nasi starsi zawodnicy, wkrótce dołączą do nich młodsi. Pierwszym poważnym sprawdzianem formy dla naszych zawodników będą ogólnopolskie konsultacje, które zaplanowane są w kwietniu w Wałczu.

Dwoje kajakarzy Olimpii: Jakub Żukowski i Marta Witkowska przygotowują się do nowego sezonu trenując we włoskiej miejscowości Sabaudia.
— Spędzą tam w sumie trzy tygodnie. Do kraju wracają 6 marca — dodaje Agnieszka Banaś.

Przypomnijmy, że aż trzech kajakarzy Olimpii Elbląg znalazło się w gronie laureatów plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2016 r. Jakub Żukowski zajął drugie miejsce, Adam Witkowski trzecie, a Przemysław Rojek był siódmy.
AKT