Uciekał przed policjantami... 22-latek był pijany, bez prawa jazdy i dokumentów

2017-02-28 09:58:11(ost. akt: 2017-02-28 10:07:55)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Kierujący oplem zafirą jechał za szybko i nie zatrzymał się na wezwania policjantów do kontroli. Pościg trwał krótko. Okazało się, że kierujący 22-latek jest pijany, nie ma prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.
Policjanci z ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej 22-latka kierującego oplem zafirą, bo ten jechał w Tolkmicku, w terenie zabudowanym, z prędkością 100 km na godzinę.
— Kierujący zafirą nie zatrzymał się jednak na wezwania policjantów — informuje podkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. 22-latka udało się szybko zatrzymać.
— Wtedy okazało się, że 22-latek nie ma prawa jazdy oraz… jest pijany. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie — mówi podkom. Nowacki.

To jednak nie było wszystko. Mężczyzna nie miał także dokumentów w postaci dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC.
— Pojazd odholowano na parking strzeżony. 22-latek przy tej „kumulacji” odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) oraz za przekroczenie prędkości brak uprawnień i dokumentów (wykroczenia). Może mu grozić kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz wysoka grzywna — dodaje podkom. Nowacki.