Nie zauważył, że uszkodził tramwaj i inny samochód. Miał 3 promile

2017-03-07 10:54:07(ost. akt: 2017-03-07 10:58:21)

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji drogowej, do której doszło na ul. 1 Maja. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swoje poczynania przed sądem.
Do kolizji doszło w poniedziałek (7.03) w centrum Elbląga. 41-letni mężczyzna próbował ominąć stojący tramwaj oraz osobowego hyundaia.
— Kierujący miał mało miejsca, żeby zmieścić się swoim dostawczym peugeotem, ale próbował. W konsekwencji otarł się o tramwaj oraz drugie zaparkowane auto i… odjechał — informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Niedługo później został zatrzymany kilka ulic dalej przez patrol ruchu drogowego. Okazało się wtedy, że 41-letni mężczyzna jest pijany. Badanie alkotestem wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami twierdził, że nie zauważył, aby uszkodził jakiekolwiek pojazdy.

Funkcjonariusze sporządzili odpowiednią dokumentację. Dostawczy peugeot trafił na policyjny parking. Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie kolizji oraz jazdę po pijanemu. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.