Rowerowa wycieczka w poszukiwaniu śladów wiosny

2017-03-11 14:00:00(ost. akt: 2017-03-11 09:31:10)
Zbór mennonicki w Jeziorze

Zbór mennonicki w Jeziorze

Autor zdjęcia: Sławomir Milejski/wikipedia/CC

Rowerzyści odwiedzą wieś o nazwie Jezioro, w której obejrzą jeden z niewielu zachowanych menonickich domów modlitwy.
— Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu znawca i pasjonat mennonitów przewodnik PTTK Leszek Marcinkowski. Poza tym zajrzymy nad brzeg Jeziora Druzno w Węglach-Żukowie oraz odwiedzimy ,,przeniesioną’’ depresję w Raczkach Elbląskich. Kręcąc kilometry będziemy szukać także pierwszych oznak zaczynającej się 21 marca wiosny.
W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć — informuje Kamil Zimnicki z PTTK.

Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są tylko bardzo ograniczone możliwości naprawy roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze, kask. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych.

Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy okolic Elbląga. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu! Czas wycieczki to około 3-4 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start 19 marca (niedziela) o godzinie 10.00 z Placu Katedralnego.


Źródło: Dziennik Elbląski