Ukradł butelkę wódki i pobił ekspedientkę

2017-03-20 12:10:48(ost. akt: 2017-03-20 12:14:58)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

W sklepie samoobsługowym ukradł butelkę wódki, a gdy obsługa sklepu próbował go zatrzymać kilkakrotnie uderzył ekspedientkę. 35-letni Rafał S. został aresztowany przez elbląski sąd. Prokuratura zarzuca mu również znęcanie się fizyczne i psychiczne nad matką.
— 35-latek znany był z tego, że rozwiązywał problemy agresją. Potwierdzają to przesłuchani przez policję świadkowie, ale również świadczą o tym same czyny, których dopuszczał się mężczyzna — mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Funkcjonariusze udowodnili mu m.in. znęcanie się nad matką, z którą mieszkał. Był wobec niej agresywny zarówno słownie jak i fizycznie.

Dodatkowo, oprócz znęcania, 35-latkowi zarzuca się dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów samoobsługowych w Elblągu. Mężczyzna ukradł butelkę alkoholu, a gdy obsługa sklepu próbowała go zatrzymać, ten uderzył kilkakrotnie ekspedientkę.
— Policjanci prowadzący postępowanie przygotowawcze wnioskowali o tymczasowe aresztowanie Rafała S. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Za znęcanie się nad osobą najbliższą może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą nawet do 10 lat więzienia — dodaje podkom. Nowacki.