Futsal na światowym poziomie w Elblągu. Ruszyła sprzedaż biletów

2017-03-21 09:10:24(ost. akt: 2017-03-21 11:51:57)
Zobaczyć w akcji reprezentację Polski, mistrzów Europy z Hiszpanii, bardzo solidnych Serbów czy nieprzewidywalnych reprezentantów Mołdawii. Już 8 kwietnia w Elblągu rozpocznie się turniej eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018. Ruszyła sprzedaż biletów.
W kwietniu czekają nas wielkie emocje związane z piłką nożną. Do Elbląga przyjadą czołowe drużyny grające w futsal, czyli halową odmianę piłki nożnej. W hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się jeden z siedmiu turniejów „Main Round”, czyli eliminacji do Mistrzostw Europy w Słowenii 2018 r.. Polska została gospodarzem jednego z turniejów, zaś Elbląg wygrał rywalizację miast na zorganizowanie imprezy.

Światowa czołówka w Polskiej grupie
W turniejach Main Round łącznie weźmie udział 28 drużyn (7 grup po 4 drużyny). Do Elbląga przyjdzie jedna z najlepszych reprezentacji tej odmiany futbolu - Hiszpania (obecnie druga drużyna światowego rankingu), także siedemnasta obecnie drużyna rankingu Serbia oraz Mołdawia, która do imprezy dostała się po wygraniu preeliminacji. Na Euro bezpośrednio zakwalifikują się zwycięzcy grup. Drużyny z drugich miejsc oraz najlepsza z trzeciego zagra dodatkowo baraże.

Były trener Olimpii selekcjonerem reprezentacji
Polska nie jest faworytem do wygrania Main Round, ale od kiedy drużynę przejął nowy-stary trener Andrzej Bianga reprezentacja gra coraz lepiej. Drużyna prowadzona przez byłego zawodnika i trenera Olimpii Elbląg (grał w II lidze, jako trener awansował z Olimpią do III ligi, roku 2016 został wybrany do jedenastki 70-lecia) dobrymi występami w eliminacjach do mistrzostw świata uchroniła się przed preeliminacjami do ME w Słowenii.

Ruszyła sprzedaż biletów
Ruszyła już sprzedaż indywidualna biletów na ten turniej. Wejściówki można nabywać w internecie: tutaj.

Program turnieju w Elblągu
8 kwietnia
godz. 15.00 Hiszpania — Mołdawiagodz. 20 Polska — Serbia
9 kwietnia
godz. 15:00 Serbia — Hiszpaniagodz. 20 Polska — Mołdawia
11 kwietnia
godz. 15:00 Mołdawia — Serbiagodz. 20 Hiszpania — Polska