Premiera Dogville elbląskim teatrze

2017-03-22 09:30:41(ost. akt: 2017-03-22 09:34:36)
Premiera Dogville odbędzie się w najbliższy piątek

Premiera Dogville odbędzie się w najbliższy piątek

Autor zdjęcia: Teatr im. A. Sewruka

Oto opowieść o mieście zwanym Dogville… Takimi słowami zaczyna się tytułowy spektakl, którego premiera odbędzie się w najbliższy piątek na deskach elbląskiego teatru.
Fani twórczości Larsa von Triera wiedzą, że jego wszystkie filmy łączy specyficzny, psychologiczny klimat, który przeraża, a zarazem odsłania ponadczasowe prawdy na temat człowieka i jego natury.

Czego możemy spodziewać się w Teatrze im. A. Sewruka? O czym jest Dogville?
Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, gdzieś w Górach Skalistych. Kiedy niespodziewanie pojawia się w nim Grace, mieszkańcy stają przed trudnym wyborem czy udzielić jej schronienia czy wydać gangsterom, przed którymi uciekała. Ostatecznie decydują się przyjąć Grace w zamian za pomoc w codziennych obowiązkach. Wkrótce wszystko się zmieni… mieszkańcy, do których dociera, że to od nich zależy życie Grace zaczynają ją wykorzystywać. Zakończenie jest nader zaskakujące, kto okaże się ofiarą, a kto oprawcą?

Dlaczego warto zobaczyć Dogville?

To przede wszystkim ciekawa opowieść o mieście, w którym dzieją się dziwne, nieco absurdalne, nieprawdopodobne rzeczy, jak mówi Rafał Matusz, reżyser i scenograf. Dodaje, że Dogville nie jest sztuką trudną, chociaż porusza trudne tematy.

O tym, jakie naprawdę jest Dogville będą się mogli Państwo przekonać wybierając się do teatru w marcu i kwietniu. Zapraszamy!

Bilety dostępne są na www.teatr.elblag.pl lub pod nr 55 641 97 00 wew. 392 (wtorek – piątek godz. 10-18, sobota godz. 12-20 oraz godzinę przed rozpoczęciem spektaklu).