Święto futsalu w Elblągu. Piłkarze liczą na wsparcie kibiców [film, zdjęcia]

2017-04-04 14:00:00(ost. akt: 2017-04-04 14:10:18)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Już w najbliższą sobotę w Elblągu rozpocznie się turniej eliminacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy w futsalu. Bilety można kupować przez internet oraz w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135.

Elbląg po raz pierwszy będzie gospodarzem imprezy futsalowej na takim poziomie. To właśnie tutaj zostanie rozegrany jeden z ośmiu turniejów eliminacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Słowenii. Przed elbląską publicznością zaprezentują się reprezentacje: Polski, Hiszpanii (dwukrotny mistrz świata, siedmiokrotny mistrz Europy), Serbii (czwarta drużyna ostatnich ME) oraz Mołdawii. Zwycięzca turnieju bezpośrednio awansuje do ME 2018, drużynę z drugiego miejsca czeka jeszcze baraż.

Podczas turnieju w Elblągu, który zostanie rozegrany od 8 do 11 kwietnia, w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 zostanie rozegranych w sumie sześć meczów. Kibice mogą się spodziewać nie lada emocji oraz futsalu w najlepszym wydaniu, nie zabraknie błyskawicznych akcji i efektownych goli.
— To będzie autentyczne święto piłkarskie w wykonaniu zawodników i kibiców. Liczę, że trybuny elbląskiej hali zapełnią się kibicami, którzy swoim dopingiem pomogą naszym piłkarzom — mówi Tomasz Płoski, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Co ciekawe, reprezentację Polski w futsalu prowadzi pochodzący z Elbląga Andrzej Bianga, były piłkarz i trener elbląskiej Olimpii.
— Przygotowania do turnieju w Elblągu idą pełną parą. Ostatni mecz kontrolny z Białorusią (wygrany 6:0) wyszedł obiecująco. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed turniejem — mówi trener Bianga. — Zespół ciężko pracuje, jesteśmy pełni optymizmu i wiary, że ten cel, który założyliśmy, zostanie zrealizowany.

Zadaniem polskich piłkarzy jest zajęcie minimum drugiego miejsca.
— Jesteśmy bojowo nastawieni — mówi Marcin Mikołajewicz, kapitan reprezentacji, na co dzień reprezentujący barwy toruńskiego klubu FC. — Wiemy, że pierwszy mecz z Serbią będzie dla nas takim meczem kluczem. Całą uwagę skupiamy na tym spotkaniu. Ciężko trenujemy i z niecierpliwością czekamy na sobotę.

Reprezentanci Polski liczą także na gorący doping elbląskiej publicznością. Bilety można kupować także za pośrednictwem internetu www.bilet.pax.pl. Wczoraj ruszyła także ich sprzedaż w kasach hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Najtańsze są za złotówkę.
— Ostatnio w Koszalinie graliśmy mecz towarzyski z Białorusią i przyszło 2600 kibiców. Naprawdę lepiej się gra, gdy czuje się tę atmosferę na trybunach — przyznaje Marcin Mikołajewicz.

On i jego koledzy z reprezentacji zapraszają do wspierania ich w walce o przepustkę na ME.
— Ta grupa została wyselekcjonowana 1,5 roku temu i następują tylko zmiany kosmetyczne. Zespół z każdym meczem potwierdza, że coraz lepiej się rozumie, coraz lepiej współpracują poszczególni zawodnicy. Jesteśmy pełni wiary, ale i pełni pokory. Skupiamy się na sobie i na swojej grze. Będziemy starali się grać jak najlepiej. Celem jest zajęcie minimum drugiego miejsca. Nie będzie to łatwe, jednak jesteśmy przeświadczeni, że stać nas na to — mówi trener Bianga.
AKT, JK

Program turnieju:
Sobota (08.04)
godz. 15 Hiszpania — Mołdawia
godz. 20 Polska — Serbia
Niedziela (9.04)
godz. 15 Serbia — Hiszpania
godz. 20 Polska — Mołdawia
Wtorek (11.04)
Mołdawia — Serbia
Hiszpania — Polska

Ceny biletów:
na godz. 15: ulgowy 1 zł, normalny 10 zł, VIP 100 zł
na godz. 20: ulgowy 15 zł, normalny 25 zł, VIP 200 zł