Klub Aktywności Osób Starszych rozpoczął działalność

2017-04-05 13:54:05(ost. akt: 2017-04-05 14:08:26)
Klub Aktywności Osób Starszych

Klub Aktywności Osób Starszych

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

W Elblągu otwarto nowy klub dla seniorów.
— Działalność Klubu Aktywności Osób Starszych uważam za otwartą — tymi słowami Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu rozpoczęła realizację programu skierowanego do elbląskich emerytów i rencistów „Od Juniora do Seniora”.

Uroczyste otwarcie odbyło się 4 kwietnia.

W sali gimnastycznej „czwórki” pełniącej w tym dniu rolę kawiarni w przyjaznej atmosferze zebrani mogli obejrzeć przedstawienie uczniów klas II „Nowocześni dziadkowie” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu trzecioklasistów.

Prelekcje wygłosił pełnomocnik prezydenta ds. osób starszych, przedstawiciel policji oraz miejski rzecznika konsumentów. Goście mogli dowiedzieć się o działaniach na rzecz aktywizacji osób starszych w Elblągu oraz usłyszeć porady, jak ustrzec się wykorzystania przez złodziei i nieuczciwych handlowców. Swoją ofertę przedstawiły sekcje klubu: sportowa, komputerowa i gospodarcza (kulinaria, majsterkowanie, ogrodnictwo, rękodzieło, szycie, prace artystyczne).

Organizatorzy zaproponowali wszystkim uczestnikom programu cykliczne spotkania raz w miesiącu pod nazwą „O sprawie przy kawie”. Najbliższe zaplanowano na 9 maja, następne 6 czerwca br.

Pierwsze połączone zostanie z przedstawieniem „Brzydkie kaczątko” i spotkaniem z fizjoterapeutą, kolejne to spacer po Starym Mieście z historią Elbląga w tle.
Informacja SP nr 4

Źródło: Dziennik Elbląski