Elbląg stolicą futsalu. Ten turniej musisz zobaczyć!

2017-04-07 13:31:42(ost. akt: 2017-04-07 14:04:14)
Konferencja prasowa z udziałem, trenerów, menedżerów drużyn Hiszpanii, Serbii i Polski

Konferencja prasowa z udziałem, trenerów, menedżerów drużyn Hiszpanii, Serbii i Polski

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Już tylko godziny zostały do rozpoczęcia turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy w futsalu, które odbędą się w Słowenii.
W hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w dniach 8 - 11 kwietnia grać będą: Hiszpania, Serbia, Mołdawia oraz Polska. To jedna z najsilniejszych siedmiu grup kwalifikacyjnych.

W piątek (7.04) w godzinach dopołudniowych w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem, trenerów, menedżerów drużyn Hiszpanii, Serbii i Polski. Rolę gospodarza konferencji pełnił prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który serdecznie przywitał w naszym mieście wszystkich uczestników zmagań turnieju klasyfikacyjnego.

— Cieszę się, że Elbląg, znów stał się sportową stolicą Polski, w tej dyscyplinie sportu. To wielki prestiż, że w naszym mieście organizowana jest jedna z największych rangą europejska impreza. To koniecznie trzeba zobaczyć. To także wspaniała okazja do popularyzacji piłki halowej w naszym mieście. Wszystkim zawodnikom życzę sukcesów oraz pasjonującej walki, powiedział prezydent miasta — mówi Witold Wróblewski. — Trzymam oczywiście kciuki za naszą reprezentację. Jestem przekonany, że kibice zobaczą wspaniały turniej.

Nie inaczej myśleli też uczestnicy tego turnieju.
— Futsal jest popularny w naszym kraju, a ci, co grają w najwyższych ligach, są to już profesjonaliści. Do Elbląga przyjechaliśmy w najsilniejszym składzie i wcale nie zaprzeczam, że interesuje nas tylko bezpośredni awans — stwierdza menedżer hiszpańskiego zespołu Laurentzi Gana. Grupa jest silna i grają w niej trzy bardzo dobre zespoły, gdyż nie znamy Mołdawii. Żeby zwyciężyć musimy pokazać nie tylko dobrą grę, ale także wznieść się na szczyty naszych możliwości. Naszym występem będziemy chcieli udowodnić, że należymy do czołówki najlepszych drużyn w Europie. Bojowe nastroje panują, także w zespole Serbii.

— To jest ciężka grupa, w której faworytem są Hiszpanie. Dla nas najważniejszy będzie jednak dzisiejszy pojedynek z Polską — ocenia trener zespołu Serbii - Goran Ivancić.— Polacy w tym momencie mają nad nami przewagę, gdyż grają przed własną publicznością. Tak jak ich celem jest wywalczyć awans do dalszych gier, to takie same zadanie ma nasza drużyna. Mołdawia, która zagra jako zwycięzca z turnieju preeliminacyjnego, przez wielu jest skazywana na porażki, ale przestrzegam, że ten zespół zrobił znaczne postępy i trzeba się z nim liczyć.

Optymistyczne nastroje panują także w drużynie biało-czerwonych.
— Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz z Serbią. Do turnieju jesteśmy dobrze przygotowani. Wiemy, co chcemy osiągnąć, dlatego też zespół jest mocno zmobilizowany do każdego ze spotkań — mówi trener reprezentacji Polski Andrzej Bianga. — Cieszę się niezmiernie, że eliminacje rozgrywane są w Elblągu, ponieważ mieszkam w tym mieście. To jest podwójna odpowiedzialność, która spoczywa na mnie i mojej drużynie. Ze swej strony zrobimy wszystko, żeby nie zawieść oczekiwań licznie zgromadzonych kibiców.

Sprzedaż biletów na turniej odbywa się w hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135.
jk

Terminarz turnieju
Sobota godz. 15 Hiszpania — Mołdawia, godz 20 Polska — Serbia
Niedziela godz. 15 Serbia — Hiszpania, godz. 20 Polska — Mołdawia
Wtorek godz. 15 Mołdawia — Serbia, godz. 20 Polska — Hiszpania

Źródło: Dziennik Elbląski