Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Elbląg przywitał generała Wielonarodowej Dywizji Północ Wschód [zdjęcia]

2017-04-25 09:09:32 (ost. akt: 2017-04-25 11:45:03)
Generał Motacki (w środku)

Generał Motacki (w środku)

Autor zdjęcia: fot. 2 Brygada Zmechanizowana

We wtorek (25.04) odbyło się uroczyste powitanie gen. Krzysztofa Motackiego, który został wskazany przez ministra Antoniego Macierewicza na dowódcę Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu.

Przypomnijmy: gen. bryg. Krzysztof Motacki został wskazany przez ministra Antoniego Macierewicza na dowódcę Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu. Zadaniem kierowanej przez niego dywizji, będzie koordynacja działań wielonarodowych batalionów NATO na wschodniej flance Sojuszu.

Ceremonia powitania odbyła się na placu apelowym Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Punktualnie o 9.50 na plac wmaszerowała kompania honorowa, poczet sztandarowy i poczet flagowy wystawione przez 16 batalion dowodzenia w asyście Wojskowej Orkiestry z Elbląga.
— Panie generale, posiada pan bogate doświadczenie, które z pewnością potrafi właściwe spożytkować dla dobra jednostki, którą przyszło panu dowodzić. Gratuluję osiągniętych sukcesów i życzę wytrwałości w realizacji  kolejnych zadań stojących przed panem generałem — mówił gen. dyw. Marek Sokołowski.

Następnie głos zabrał generał Motacki, który podkreślił swoją radość z objęcia stanowiska w Wielonarodowej Dywizji.
— Ta moja radość wynika z dwu głównych powodów. Po pierwsze Minister Obrony Narodowej powierzył mi zadanie sformowania dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, Multinational Division North –East, której funkcjonowanie wpisywać się będzie w strategiczne decyzje, dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki NATO. (…) Drugi powód mojej radości to fakt, że jestem w Elblągu — powiedział.
Obok swych osobistych związków miastem zaznaczył, że cała społeczność Elbląga jest przychylna wojsku, że istnieje tu bardzo dobra współpraca wszystkich służb mundurowych.

Uroczystość zakończyło wykonanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i defilada pododdziałów przed trybuną honorową.

Generał Motacki od 2016 r. był w rezerwie kadrowej. Przez trzy lata służył w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Wcześniej, od 2012 r. był zastępcą dowódcy i szefem sztabu 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, a od 2009 r. dowódcą 2. Brygady Zmechanizowanej. Przez pół roku był zastępcą dowódcy regionu wschodniego ds. koalicyjnych w Afganistanie i odbył dwukrotną służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kapral - beztalencie #2231495 | 84.40.*.* 26 kwi 2017 04:10

    A ten przygłup poczytał sobie coś o dziejach miasta ? - Że tutaj z dziada pradziada tolerancja były ??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz