Zabytkowe auta zjadą do Kaliningradu. Zapraszają chętnych

2017-04-26 22:57:30(ost. akt: 2017-04-26 23:16:49)

Autor zdjęcia: GG

Mistrzostwa w prowadzeniu samochodów zabytkowych, konkurs elegancji, wystawa historyczna, a także rajd na odcinku 104 kilometrów. To atrakcje, jakie czekają na uczestników corocznego zlotu samochodów zabytkowych "Złoty cień Królewca" w Kaliningradzie, mieście partnerskim Elbląga.
O zlocie informuje m.in. Urząd Miejski w Elblągu za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Jak czytamy w komunikacie, właściciele zabytkowych aut, chętni do udziału w festiwalu, mogą się kontaktować z Ekateriną Regureckają, głównym specjalistą wydziału stosunków międzynarodowych administracji okręgu miejskiego "Miasto Kaliningrad" tel. +7 (4012) 92 31 43 lub ze Zbigniewem Szmurło z Biura Prezydenta Elbląga pod nr. tel. 55 239 34 21.

Zlot samochodów zabytkowych "Złoty cień Królewca" w Kaliningradzie odbędzie się od 26 do 28 maja (piątek-niedziela). Jego organizatorami są władze Kaliningradu i tamtejsza Rada Miejska.

Pierwszego dnia na Placu Centralnym czekają na widzów:
— mistrzostwo prowadzenia samochodów zabytkowych (zawody sportowe);
— teatralizowany konkurs elegancji (kierowcy występują w strojach, określających epokę swojego pojazdu);
— wystawa historyczna;

W sobotę planowany jest rajd na odcinku 104 km, którego trasa będzie wiodła przez miejsca mające znaczenie historyczne.
— Meta będzie w miejscowości Prawdinsk (Frydland), gdzie w 1807 r. odbyła się bitwa wojsk napoleońskich z armią rosyjską — czytamy w komunikacie. — W niedzielę uczestnicy rajdu zostaną podjęci obiadem w zamku Nesselbeck. Tam też zaplanowano historyczne show pod otwartym niebem - „Średniowieczny turniej rycerski”.