Po weekendzie duże zmiany w ruchu w centrum Elbląga

2017-05-05 07:00:00(ost. akt: 2017-05-04 22:15:48)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Od najbliższego poniedziałku (08.05) kierowcy muszą się liczyć z nowymi utrudnieniami w ruchu w centrum Elbląga, gdzie budowana jest linia tramwajowa.
W najbliższy poniedziałek planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu budowy torowiska tramwajowego na ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. W jego trakcie będzie wykonywana konstrukcja pod torowisko na łuku na tym skrzyżowaniu. Dlatego kierowcy i także pasażerowie miejskich autobusów muszą się liczyć z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu.

Przez skrzyżowanie będzie możliwość przejeżdżania w sposób następujący:
• z ul. Grota-Roweckiego: w prawo w ul. 12 Lutego
• z ul. 12 Lutego (z kierunku północnego): oprócz zawracania funkcjonować będą wszystkie relacje
• z Al. Armii krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota-Roweckiego
• z ul. 12 Lutego (z kierunku południowego): w prawo w ul. Grota Roweckiego oraz w lewo w Al. Armii Krajowej

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, zostaną także zawężone obie jezdnie ul. 12 Lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną.
— Na tym odcinku, w pasie rozdziału, realizowane będą roboty ziemne oraz konstrukcyjne. W związku z robotami nastąpi czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego — czytamy w komunikacie.

Urzędnicy zalecają objazd ulicami: Rycerska, Pocztowa, Robotnicza oraz Mickiewicza, Kościuszki/Sienkiewicza i Traugutta (Al. Grunwaldzka - Dąbka) oraz Armii Krajowej, Robotnicza i Traugutta (12 Lutego - Dąbka).

Nastąpią także zmiany w kursowaniu miejskich autobusów linii nr 6, 9, 10, 13, 15, 20 i 100 (więcej tutaj).