Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Brzydkich słów nie używamy. Niezwykła wystawa młodej elblążanki

2017-05-08 16:07:03 (ost. akt: 2017-05-08 15:11:01)
Olga Apiecionek

Olga Apiecionek

Autor zdjęcia: arch. MDK

”Nie wolno używać brzydkich słów”, to tytuł wystawy Olgi Apiecionek, której wernisaż odbędzie się 12 maja.

Potrzebujemy języka, by móc nazwać rzeczy. Tak jest nam łatwiej, bo dzięki temu świat wokół nas mamy oswojony. A gdyby odwrócić ten wektor? Co się wtedy stanie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Olga Apiecionek z Akademii Sztuki w Szczecinie, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury. Na wernisaż jej niecodziennej wystawy, która odbędzie się 12 maja o godz. 17, zaprasza Galeria na Wyspie.

— Wystawa pt.”Nie wolno używać brzydkich słów” dotyka politycznych i społecznych aspektów oddziaływania słowa jako zjawiska kulturowego. Tworzymy, używamy i nazywamy zjawiska za pomocą słów, lecz czy zastanawiamy się, jak nazwa wpływa na postrzeganie opisywanego zjawiska? — mówi artystka.

Warto dodać, że tym razem nie będzie ona prezentowana w klasycznej formie – obrazów zawieszonych w antyramach – ale jako performance, video i instalacja artystyczna.

Olga Apiecionek jest elblążanką, wychowanką MDK w Elblągu. Pierwsze kroki stawiała w pracowni Piotra Romanowskiego. Obecnie jest magistrantką Akademii Sztuki w Szczecinie, dyplom licencjacki obroniła w 2015 roku pracą Ibidem. W swojej twórczości zajmuje się wizualnością i znaczeniem słowa, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu polityczno-ekonomicznego. Prywatnie szczęśliwy człowiek."
Informacja MDK w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski