Bajeczna Miniatura po raz czwarty [zdjęcia z koncertu inauguracyjnego]

2017-05-11 21:25:50(ost. akt: 2017-05-11 21:28:52)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Ponad 100 skrzypków ze szkół muzycznych z całego kraju bierze udział w ogólnopolskim konkursie Bajeczna Miniatura, który w czwartek (11.05) rozpoczął się w Elblągu.
To czwarta edycja tego konkursu. Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Bajeczna Miniatura rozrósł się do wielkiego wydarzenia artystycznego promującego Elbląg na cała Polskę. W tym roku weźmie w nim udział 120 utalentowanych skrzypków ze szkół muzycznych z całego kraju. Ich zmagania będą się odbywały w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta.

Uczestnicy konkursu w wieku między 6 a 12 lat zaprezentują przede wszystkim utwory współczesnych kompozytorów polskich. Dodatkowo, w tym roku każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować także utwory innych kompozytorów.

Koncert inauguracyjny odbył się w czwartek, a wystąpiła podczas niego Agata Szymczewska, laureatka I nagrody Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, która w tym roku zasiada także w jury konkursu. Zwycięzców konkursu poznamy w sobotę (13.05) podczas gali finałowej w szkole muzycznej (godz. 17).