Enduro Kid. Najmłodsi też mogą pobiec z Piekarczykiem

2017-05-20 10:38:30(ost. akt: 2017-05-20 10:44:08)

Autor zdjęcia: nadesłane/organizatorzy

Tylko jeszcze do najbliższego poniedziałku (22.05) można zapisywać dzieci do Enduro Kid, czyli zawodów biegowych, które odbędą się 4 czerwca podczas Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Dzieci i młodzież w wieku do 15 lat będą się ścigali na dystansach od 50 do 1000 metrów.
— Tysiące ludzi w Polsce i już setki w Elblągu przywykły do sportowego stylu życia, w którym bieganie jako najprostsza forma ruchu stanowi główny nurt powszechnej aktywności . Mamy już wiele mniejszych i dwie duże imprezy biegowe „ Piekarczyk” oraz „Bieg Niepodległości” które gromadzą po ponad 600 dorosłych osób. Czas na nasze dzieci, a nawet najmniejsze maluszki… — przekonują organizatorzy Enduro Kid, czyli zabawy biegowej dla dzieci w wieku do 15 lat, która odbędzie się 4 czerwca podczas Elbląskiego Biegu Piekarczyka.

Co to jest Enduro Kid?
— To zabawa biegowa dla dzieci w wieku od 0 do 15 lat, w których każdy zawodnik na mecie otrzymuje pamiątkowy medal, porcję zdrowia i radości — wyjaśnia Bogusław Tołwiński ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, która jest współorganizatorem tej imprezy. — Dodatkowo wraz z najmłodszymi dziećmi biegają chętni rodzice, którzy w bezpośredni sposób aktywizują swoje pociechy. Rywalizacja występująca wśród dzieci w trakcie biegu stanowi tylko naturalny motywator do osiągnięcia jak najlepszego wyniku – którym jest dotarcie do mety. Każde dziecko na mecie będzie zwycięzcą i to powinno wystarczyć. Nie nastawiamy się na rywalizację o miejsca i nagrody – liczy się udział oraz zdrowe ciało i zdrowy duch.

Zapisy chętnych dzieci trwają jeszcze do najbliższego poniedziałku (22.05). W zawodach nie przewiduje się wpisowego.
Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Dzieci w zależności od wieku będą miały do przebiegnięcia od 50 do 1000 metrów. Wśród wszystkich dzieci biorących udział w zawodach odbędzie się losowanie nagród.