Zwrócili mu uwagę w sklepie, stał się agresywny. Potrzebna była interwencja policjantów

2017-05-22 13:30:14(ost. akt: 2017-05-22 13:33:23)
Policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który awanturował się w sklepie z artykułami przemysłowymi. Powodem interwencji najpierw ochrony, a później policji było to, iż mężczyzna rozpakowywał artykuły na dziale wędkarskim. Gdy zwrócono mu uwagę, stał się agresywny, więc na miejsce wezwano policyjny patrol.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę w jednym ze sklepów z materiałami budowlanymi ogrodowymi i wędkarskimi. To właśnie na tym ostatnim dziale 43-letni mężczyzna rozpakował część wystawionych tam artykułów.
— Gdy zwrócono mu uwagę, to stał się agresywny i potrzebna była interwencja policji — informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ponieważ jego zachowanie wskazywało na to, iż jest pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna nie chciał podać prawdziwych danych. Próbował oszukać policjantów i podawał inne nazwisko. Jak się okazało, 43-latek miał świadomość, iż jest poszukiwany.
— Funkcjonariusze ustalili jak naprawdę się nazywa, a także to, iż jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku do odbycia kary. 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Oprócz „zaległych” spraw odpowie teraz za wprowadzanie w błąd policjantów co do swoich danych osobowych, a jest to wykroczenie — dodaje podkom. Nowacki.