Po raz dziesiąty popłyną kajakami, by uczcić pamięć Tadeusza Kiwiały

2017-05-23 14:45:27(ost. akt: 2017-05-23 15:49:40)

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Po raz dziesiąty odbędzie się Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiało. Na imprezę składa się cross kajakowy na dystansie 76 kilometrów z Ostródy do Elbląga oraz 20-kilometrowa trasa turystyczna z pochylni Całuny do Elbląga. Zapisy chętnych przyjmowane są w elbląskim PTTK.
Ci, którzy znali Tadeusza Kiwiałę, wspominają, że to był niezwykle towarzyski człowiek i zawsze szukał towarzystwa wśród braci wodniackiej. Przez całe życie związany był z elbląskim kajakarstwem. Startował jako zawodnik, później był trenerem, działaczem. W ostatnich latach życia pracował jako szkutnik na przystani klubowej przy ul. Radomskiej w Elblągu. Zmarł w kwietniu 2005 r.

Pierwszy memoriał poświęcony jego pamięci został zorganizowany w czerwcu 2008 r. W tym roku odbędzie się już jego dziesiąta edycja.

Tegoroczny Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiały odbędzie się 23-25 czerwca. To impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym, która składa się z dwóch tras. Jedna to dla kajakarzy wyczynowców - do pokonania w jak najkrótszym czasie będzie 76-kilometrowa trasa z Ostródy do Elbląga. Druga trasa, nazwana turystyczną, będzie mniej wymagająca. Chętni muszą przepłynąć kajakiem 20 kilometrów z pochylni Całuny do Elbląga.

W etapie turystycznym udział może wziąć każdy – bez względu na wiek, płeć, umiejętności i doświadczenie kajakarskie. Co ważne, nie trzeba posiadać własnego kajaka – w razie potrzeby organizator zapewnia kajaki, kamizelki i wiosła (organizator ma 50 kajaków turystycznych).

W Extreme Cross na dystansie 76 km mogą startować wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia, są zdrowe i zdolne do tak długotrwałego wysiłku. Młodzież poniżej 18 roku życia może brać udział w zawodach za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
Osoby biorące udział w spływie zobowiązane są do płynięcia w kamizelce asekuracyjnej.

Wpisowe w zależności od wieku i wariantu wynosi od 20 do 80 zł.

Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie elbląskiego PTTK przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu, tel./fax (055) 641-12-96, lub mailowo: pttk_elblag@wp.pl. Zapisy przyjmuje również Mirosław Kreczman - mail broker@broker.elblag.pl.