Na rowerach na Maślaną Górę. To będzie piąta Miejska Wycieczka Rowerowa

2017-05-24 11:36:53(ost. akt: 2017-05-24 11:42:22)

Autor zdjęcia: nadesłane/MOSiR

W najbliższą niedzielę (28.05) odbędzie się piąta w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. Tym razem jej uczestnicy wybiorą się na Maślaną Górę w Milejewie.
Najbliższa wycieczka organizowana jest z globalną myślą o podróżowaniu, czyli z Bike Jamboree - rowerową sztafetą dookoła świata. Uczestnicy Miejskiej Wycieczki Rowerowej w najbliższą niedzielę wyruszą z Placu Katedralnego o godz. 10.
— 

Biorąc udział w miejskiej wycieczce rowerowej staniemy się częścią wyprawy jakiej nie było: Bike Jamboree 2017-2019 — informują uczestnicy (więcej o tej wyprawie informowaliśmy tutaj).

Wspólna trasa wycieczki i sztafety będzie prowadziła z Elbląga przez Jagodnik i Jelenią Dolinę, gdzie odbijemy na Ogrodniki do Milejewa i wrócimy do Elbląga. Łączna długość trasy wyniesie około 32 kilometrów.

Po drodze nie zabraknie inspiracji dla miłośników przyrody. Wycieczka będzie okazją do wjechania na drugi co do wysokości szczyt Wysoczyzny Elbląskiej i przyjrzenia się z bliska znajdującej się tam wieży telewizyjnej.
— Spróbujemy także odnaleźć źródło rzeki Baudy.  W trakcie przejazdu odbędą są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego — informują organizatorzy rowerowej wycieczki.

Tempo jazdy będzie spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Trasa będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych.
— Krótki, bo kilometrowy odcinek przed samą wieżą spróbujemy pokonać po drodze polnej — opisuje Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

— Niestrudzeni mogą kontynuować podróż ze sztafetą do kolejnego ich punktu na trasie, czyli do Braniewa — zachęca Ania Śledzińska, elblążanka, organizatorka Sztafety Bike Jamboree. — Zapraszamy też na spotkanie z uczestnikami sztafety dzień wcześniej, 27 maja do Ratusza Staromiejskiego na 16.30. Opowiemy co planujemy i jak można do nas dołączyć. Na ten czas w różnych etapach tego projektu przez świat zaangażowało się już 6 innych elblążan!

Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, zapakować podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze i zapas wody mineralnej.
— Szczególnie zalecamy posiadanie kasku — przypomina Marek Kamm.

Wycieczka jest całkowicie bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę.  Dla pierwszych 50 osób mamy mapy szlaku Green Velo. Nie obejdzie się bez pamiątek z udziału w Rowerowej Sztafecie Dookoła Świata Bike Jamboree. Do udziału zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas.

Organizatorem wycieczki jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu wraz z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej przy wsparciu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. W nadanie wycieczce globalnego charakteru włączyli się: Hufiec Elbląg ZHP, Fundacja Światowe Jamboree oraz Stowarzyszenie Afryka Nowaka.