Nadciągają ludzie z żelaza!

2017-05-26 16:39:46(ost. akt: 2017-05-26 14:50:47)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

W Piasecznie w minioną niedzielę odbyła się inauguracja jednego z najstarszych i najpopularniejszych imprez triathlonowych w Polsce – Garmin Iron Triathlon. Na mapie cyklu ponownie znalazł się Elbląg. Tutaj zawodnicy przystąpią do rywalizacji już 18 czerwca (niedziela).
Cykl zawodów triathlonowych Garmin Iron Triathlon cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników. Na starcie pierwszych, tegorocznych zawodów w Piasecznie, które odbyły się w minioną niedzielę (21.05), zameldowało się ponad 1000 osób. Obok doświadczonych profesjonalistów do rywalizacji przystąpili amatorzy oraz ci, którzy pierwszy raz chcieli spróbować swoich sił w triathlonie.

Podczas wszystkich imprez w ramach cyklu GIT 2017 triathloniści mają do wyboru dwa dystanse:
• 1/4 IM, czyli 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,55 km biegu
• 1/8 IM, czyli 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu
Na obu dystansach, oprócz startu indywidualnego, odbywają się również zawody sztafet triathlonowych, 
w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Imprezami towarzyszącymi zmaganiom triathlonowym są zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi mogą wystartować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Dodatkowo w samym sercu zawodów działa strefa EXPO, w której można zapoznać się ofertą przygotowaną przez partnerów cyklu.
Zacięta rywalizacja sportowa i mnogość atrakcji sprawia, że imprezy Garmin Iron Triathlon za każdym razem gromadzą tłumy kibiców. W Elblągu areną zmagań „ludzi z żelaza” będzie głównie Starówka.

Centrum zawodów, jak i strefa zmian będą zlokalizowane na Bulwarze Zygmunta Augusta, tuż przy rzece Elbląg, w której rozegrane zostanie pływanie.
Trasa kolarska przebiegać będzie ulicą Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Mazurską oraz drogą wojewódzką nr 503, aż do nawrotu w Kamionku Wielkim.
W trosce 
o maksymalny komfort i bezpieczeństwo zawodników z tegorocznej trasy wyłączono przejazd ulicami: Wodną, Wałową i Stoczniową wyłożonymi kostką brukową.
Trasa biegowa prowadzić będzie przez ścisłe centrum Starego Miasta, a rywalizacja zakończy się na Placu przed Katedrą św. Mikołaja.

Zeszłoroczna edycja Garmin Iron Triathlon Elbląg została doceniona przez ogólnopolski portal Akademia Triathlonu i wyróżniona nagrodą „Debiut Roku” w kategorii Impreza.

Oprócz Piaseczna i Elbląga, zawody rozgrywane będą również w: Ślesinie (4 czerwca) i Stężycy (2 lipca), 
a wielki finał cyklu odbędzie się w 16 lipca w Płocku.

Wszyscy Ci, którzy chcieliby wystartować w zawodach mogą się jeszcze zapisać, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie zawodów: www.irontriathlon.pl. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie!