Spędź muzyczne lato z Elbląską Orkiestrą Kameralną! Zdobądź bilet na najbliższy koncert

2017-05-27 10:02:13(ost. akt: 2017-05-27 10:51:42)

Autor zdjęcia: nadesłane/EOK

Czerwiec i sierpień to dokonały moment na to, aby w codziennym pośpiechu znaleźć chwilę dla siebie i wybrać się na koncerty elbląskich kameralistów! W związku z tym Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała specjalną ofertę biletową.
Pyszne lody owocowe, spacer słoneczną elbląską Starówką, a wieczorem koncert
w przyjemnej, jasnej, nastrojowo sali – to doskonały sposób na spędzenie wakacyjnego wieczór. Specjalnie z myślą o mieszkańcach naszego miasta, ale też o odwiedzających je turystach, Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała karnet Muzyczne Lato. Bilet na koncerty „Klasyka i współczesność” oraz „Seriale, seriale” można kupić aż 20 zł taniej w stosunku do standardowych cen. Karnet to też świetne rozwiązanie na prezent.

Pierwsza propozycja to ostatnie wydarzenie sezonu 2016/2017 EOK ze wspaniałym, odprężającym programem. Solistką koncertu „Klasyka i współczesność” jest Alina Mleczko, jedna z niewielu kobiet w elitarnym gronie muzyków-saksofonistów. Udowodni, że ten instrument to nie tylko jazz – z orkiestrą również brzmi świetnie. Artystka z zachwyci publiczność głębią brzmienia, przepięknymi i nieskazitelnie wykonywanymi ozdobnikami
i wybornymi partiami solowymi. Koncert Aliny Fanów kameralistyki ucieszą wspaniale cieniowane przez smyczki Chryzantemy Pucciniego i rzewny Taniec słowiański Dvořáka. T

Koncert „Klasyka i współczesność” odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu 4 czerwca o godz. 18. Bilety w cenie 50 i 40 zł można kupować w biurze koncertowym EOK w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek (czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-16 oraz we wtorki i czwartki w godz. 10-18). Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub elektronicznie na stronie internetowej www.eok.elblag.eu.


„Seriale, seriale”, koncert na finał muzycznego lata, to spotkanie z hitami z najlepszych polskich seriali w zaskakujących aranżacjach! Swingująca, pachnąca jazzowym klubem Wojna domowa? Marszowi Czterej pancerni? Melancholijny, rozpływający się w łagodnej improwizacji Dom? A może liryczny Jan Serce? Który z motywów muzycznych wygrałby konkurs na ponadczasowy hit? Słuchacze Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nie muszą wybierać.
Do EOK dołączą cenieni instrumentaliści: kontrabasista Mariusz Bogdanowicz  i perkusista Piotr Biskupski, dodając tematom wyjątkowego smaku. Na fortepianie zagra Krzysztof Herdzin, kompozytor muzyki filmowej i musicalowej oraz aranżer materiału, który poprowadzi koncert. Wspólne nucenie i śpiewanie mile… słyszane!

Koncert Seriale, seriale odbędzie się 26 sierpnia w sali koncertowej szkoły muzycznej (godz. 19).