Sześć milionów odszkodowania dla miasta

2017-06-06 15:25:46(ost. akt: 2017-06-06 15:29:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ponad 6,1 mln złotych wpłaciła na rzecz miasta firma Jermon Poland za niewywiązanie się firmy z umowy sprzedaży nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Żuławskiej i Warszawskiej.
Sprzedaż nieruchomości nastąpiła w sierpniu 2008 roku. Działka została sprzedana pod zabudowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, z wyłączeniem branży spożywczej.

— W ramach zawartej umowy inwestor pod rygorem kar, naliczanych od 2013 roku, zobowiązał się do zabudowania nieruchomości. Niestety do dnia dzisiejszego firma nie wywiązała się z tych zobowiązań. W związku z tym naliczone zostały kary umowne. Wobec braku ich uiszczenia na wniosek miasta wszczęte zostało postępowanie egzekucyjne. Firma Jermon wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o zniesienie egzekucji w zamian za spłatę kar umownych wynikających z aktu notarialnego oraz innych zobowiązań pieniężnych wobec miasta — informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

W wyniku wynegocjowanego przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego porozumienia inwestor wpłacił 6 157 689 zł z tytułu kary umownej, odsetek od kar umownych, zaległych rat podatku od nieruchomości, zaległych opłat za użytkowanie wieczyste i kosztów postępowania sądowego.

— W zamian za spłatę powyższych należności miasto złożyło wniosek do Sądu o umorzenie postępowania egzekucyjnego oraz wykreślenie hipotek ustanowionych dla nieruchomości — informuje Joanna Urbaniak.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hd #2261306 | 83.23.*.* 6 cze 2017 22:53

    Dawać to na Start.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz