Na Zalewie Wiślanym powalczą o Puchar Mariny Elbląg

2017-06-07 09:25:14(ost. akt: 2017-06-07 09:32:23)
Regaty o Puchar Mariny Elbląg odbędą się 23-25 czerwca

Regaty o Puchar Mariny Elbląg odbędą się 23-25 czerwca

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Elbląscy żeglarze zainaugurowali nowy sezon w miniony piątek na przystani Jachtklubu Elbląg przy ul. Radomskiej. I już dzisiaj zapraszają do udziału w regatach o Puchar Mariny Elbląg, które zostaną rozegrane na Zalewie Wiślanym 23-25 czerwca.
— Nowe regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat — informują organizatorzy regat o Puchar Mariny Elbląg z Jachtklubu Elbląg. .

Regaty wokół Zalewu Wiślanego, organizowane przez "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg", odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię, przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy.
— Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach — informują organizatorzy.

Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych.
— Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play. Pragniemy, aby regaty stały się nie tylko indywidualną walką, ale aby całe regaty były współtworzone przez samych ich uczestników. To naszym wspólnym zadaniem jest zbudowanie atmosfery tych regat — dodają.

Regaty odbywają się na początku sezonu żeglarskiego, co przyciąga zarówno samych żeglarzy spragnionych rywalizacji, jak również sympatyków tego sportu, którzy śledzą zmagania regatowe z brzegów Zalewu Wiślanego.

Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się 24 czerwca o godz. 10 na redzie portu Krynica Morska. Trasa regat zostanie usytuowana po pławach nawigacyjnych i żółtych pławach pneumatycznych. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Krynica Morska. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegółowa trasa regat zostanie podana w stosownym komunikacie. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zgłoszenia do regat przyjmowane są w module zgłoszeniowym na stronie organizatora: tutaj

Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i losowanie nagród nastąpi 24 czerwca o godz. 19 podczas gali zakończenia regat w ogrodzie Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.