Wyrusz rowerem, by skosztować ślimaków

2017-06-08 08:39:02(ost. akt: 2017-06-08 08:42:45)
Wycieczka rowerowa z MOSiR

Wycieczka rowerowa z MOSiR

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają do udziału w wycieczce rowerowej. Ostatnia przed wakacjami wyprawa dla fanów dwóch kółek będzie prowadziła do Krasina pod Pasłękiem.
To już szósta w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Tym razem rowerzyści wybiorą się do Krasina pod Pasłękiem. Znajduje się tam bardzo rzadko spotykana hodowla. Hoduje się tam bowiem ślimaki – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR Wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Komorowo Żuławskie, Węzinę, Pasłęk do Krasina i z powrotem przez dwie pochylnie Kanału Elbląskiego (Oleśnica i Jelenie) do Elbląga.

Łączna długość trasy wynosi około 49 kilometrów (Mapa trasy do wglądu).

Zapraszamy na wycieczkę podczas której zapoznamy się z hodowlą ślimaków prowadzoną przez firmę Snails Garden – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu właściciel firmy Grzegorz Skalmowski. Będzie także możliwość skosztowania oryginalnych potraw przygotowanych na miejscu z tych mięczaków (już od 9 złotych), więc proszę pamiętać o posiadaniu pieniędzy.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynki i robienie zdjęć. Dłuższa przerwa będzie w Krasinie, gdzie przy hodowli powstało bistro serwujące dania ze ślimaków. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze.

Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkich odcinkach dróg płytowych (3 km) i gruntowych (2 km). Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy szlaku GreenVelo, przydatne podczas wakacyjnych wojaży. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać nowe smaki. Łączny czas wycieczki ze zwiedzaniem przewidziano na około 5-6 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
Start zaplanowano na 11 czerwca (niedziela) o godzinie 10.00 z Ronda Kaliningrad.

Źródło: Dziennik Elbląski