Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy skończył 60 lat

2017-06-11 20:00:00(ost. akt: 2017-06-09 15:25:35)
Magda Dryll

Magda Dryll

Autor zdjęcia: arch. MOW w Kamionku Wielkim

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy obchodził Jubileusz 60-lecia swojej działalności.
W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości z ramienia samorządów, gmin, urzędów, instytucji, placówek i organizacji, dyrektorzy szkół i placówek elbląskich i powiatu elbląskiego, dyrektorzy Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Malborka, Debrzna i Kwidzyna, przedstawicieli firm współpracujących i wspierających MOW oraz byłych pracowników i wychowanków placówki.

Uroczystość rozpoczął występ wychowanków MOW Kamionek Wielki prezentacją muzyczną oraz występem teatralnym pt. Pete Pete, pod kierunkiem wychowawców Bogdana Płocheć i Michała Basek, który to spektakl w 31. Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych KOWADŁO 2017 w Kuźni Raciborskiej zdobył I miejsce oraz Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Następnie odbyło się uroczyste powitanie gości, prezentacja historii i dorobku placówki przygotowana przez nauczyciela Emiliana Tomczyńskiego oraz wystąpienie byłych wychowanków placówki, wspominających pobyt w ośrodku oraz dających przesłanie obecnym wychowankom placówki.

Dyrektor MOW Kamionek Wielki Magda Dryll podziękowała oraz wręczyła osobom blisko współpracującym i wspierającym pracę placówki symboliczne Dobre Anioły, namalowane przez nauczyciela MOW Annę Wojtczak. Zaproszeni goście zwrócili się również z życzeniami i gratulacjami do pracowników i wychowanków MOW. Nie odbyło się bez wzruszeń, ocierania łez i dobrych wspomnień.

Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w MOW Kamionek Wielki w zawodzie Kucharz pod kierunkiem nauczyciela Beaty Gutowskiej oraz na skosztowanie tortu jubileuszowego.

Częścią obchodów była również wystawa dorobku i działalności placówki przygotowana przez nauczycieli Annę Wojtczak, Bożenę Szczodrowską, Aleksandrę Dyks - Łepek, Xymenę Swatowską i Agatę Ojrzyńską oraz prezentacja projektu edukacyjnego "Bliżej historii" przygotowanego przez wychowawcę Dawida Trybę wspólnie ze Stowarzyszeniem Historyczno-Poszukiwawczym DENAR Elbląg. Wychowankowie przebrani w mundury z Grupy Rekonstrukcyjnej rozdawali gościom foldery opracowane przez wychowawcę Magdalenę Kuligowską oraz oprowadzali po wystawie i placówce.

Goście mogli również uświetnić swą obecność wpisem do księgi pamiątkowej.

W czasie uroczystości dyrektor MOW Kamionek Wielki Magda Dryll została odznaczona również Srebrnym Krzyżem "Za zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy" Ligi Obrony Kraju przez Prezesa LOK Ryszarda Gadzińskiego.
Informacja MOW Kamionek Wielki

Źródło: Dziennik Elbląski