Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada. Tak bawili się na Zawadzie [zdjęcia]

2017-06-12 12:41:16 (ost. akt: 2017-06-12 22:41:37)

Autor zdjęcia: nadesłane

Zgodnie z wieloletnią tradycją Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zorganizowała w sobotę dwa festyny dla młodszych i starszych mieszkańców osiedla Zawada.

Pierwszy, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, odbywał się w godz. 10–14, a drugi, który rozpoczął się o godz. 16 odbywał się z okazji Dnia Sąsiada.

Na przedpołudniową imprezę, adresowaną do milusińskich, składało się szereg atrakcji przygotowanych przez organizatora. Na terenach zielonych przyległych do boiska przy ul. Kasprzaka pojawiły się oblegane przez dzieci dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód komandosa. Wśród innych atrakcji należy wymienić: kącik malucha, kącik sportowy, kącik tatuaży, kącik kolorowego balonika, kącik baniek mydlanych.

Przedstawicielki Stowarzyszenia Przyjaciół Elbląga i Okolic „Art-Kreatywni” prowadziły warsztaty plastyczne p.t. „Cudaki – zwierzaki”, natomiast panie z Biblioteki Elbląskiej filia nr 5 przygotowały zabawy zręcznościowe. Na znajdującym się obok korcie tenisowym swoje zajęcia prowadziła Football Academy. Odbywał się tam między innymi pokazowy trening, konkursy i mecz piłkarski dla dzieci. Gościliśmy także policjantów, którzy przyjechali radiowozem i zaprezentowali najmłodszym jego wnętrze wraz z wyposażeniem. Dzieci uczestniczące w festynie otrzymywały słodycze i watę cukrową ufundowaną przez organizatora.

Po południu swoje święto mieli sąsiedzi osiedla Zawada. Dla nich także organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Były to: bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i obliczanie BMI – stoisko przygotowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony, którego pracownicy zaprezentowali również wyposażenie karetki ratunkowej i zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług prowadził darmowe zabiegi pielęgnacyjne dłoni. Uczestnicy festynu mieli okazję obejrzeć występy kabaretu działającego w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych „Fantazja” oraz występ „małego Michaela Jacksona” z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Krasnoludków”, a amatorzy tańców bawić się wesoło przy zespole muzycznym, który towarzyszył nam aż do końca festynu.

Przygotowano również wiele konkursów i zabaw sąsiedzkich, były rzuty podkową i konkurencje zręcznościowe. Na strudzonych zabawą czekała pyszna grochówka, chleb ze smalcem, a także kawa i herbata.

Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 18, z Zespołu Szkół Nr 3 oraz ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Fantazja” za pomoc przy prowadzeniu imprez.
Organizatorzy