środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Uczą dzieci, jak świadomie, odpowiedzialnie i bezpiecznie posługiwać się pieniędzmi [zdjęcia]

2017-06-13 21:09:26 (ost. akt: 2017-06-13 21:15:52)

Autor zdjęcia: nadesłane/Zespół Szkół w Jegłowniku

W Zespole Szkół w Jegłowniku dzieci od najmłodszych lat wprowadzane są w świat zagadnień ekonomicznych i finansowych, by w przyszłości posługiwać się pieniędzmi w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny.

Uczniowie klasy pierwszej realizują od marca trzyletni innowacyjny projekt edukacyjny „Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych” finansowany przez Narodowy Bank Polski. W ramach projektu uczniowie poznają sposoby zarabiania, gospodarowania, oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Uczestniczą w sytuacjach związanych z zakupami, działalnością instytucji finansowych, poznają różne sposoby płatności i obszary gospodarki rynkowej jako przyszli konsumenci.

W klasach starszych uczniowie zdobywają wiedzę ekonomiczną dzięki dodatkowym zajęciom w ramach programu SKO, realizowanego w szkole od pięciu lat pod patronatem PKO Banku Polskiego. Oprócz zajęć edukacyjnych wszyscy uczniowie biorą udział w różnych konkursach dotyczących wiedzy o finansach prowadzonych przez Emilię Boggero, opiekuna SKO.

Dzięki różnorodnym działaniom w ramach programu SKO szkoła zyskała wiele cennych nagród rzeczowych oraz finansowych (ponad 25 tys. zł). W piątek (09.06) cała szkolna społeczność bawiła się na jubileuszowej imprezie zorganizowanej z okazji 5-lecia SKO w szkole, której dowodził Kapitan Pirat. Relację z zabawy oraz zajęć edukacyjnych można śledzić na blogu szkolnym SKO.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB