Młoda bohaterka u prezydenta Elbląga. "Pomogłaś uratować życie i zdrowie" [zdjęcia]

2017-06-15 09:44:20(ost. akt: 2017-06-15 11:48:40)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

11- letnia Antonina wraz z rodzicami, dziadkiem i dyrektorem szkoły, w której się uczy, spotkali się w środę z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Spotkanie było okazją do pogratulowania młodej elblążance bohaterskiego czynu, jakim było prowadzenie akcji ratunkowej i udzielenie pierwszej pomocy tuż po wypadku samochodowym, w którym ucierpieli członkowie rodziny dziewczynki.
Do wypadku, w którym ucierpiała mama i rodzeństwo Antoniny doszło w marcu br. koło Malborka. Samochód zjechał z drogi do rowu, koziołkował i uderzył w drzewo. Dziewczynka udzieliła pierwszej pomocy nieprzytomnej siostrze i rannym braciom. Współpracowała też ze strażakami i ratownikami na miejscu zdarzenia.

— Serdecznie gratuluję Ci odwagi, a także wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dzięki której pomogłaś uratować życie i zdrowie swoich najbliższych. Jestem dumny, że potrafiłaś zachować zimną krew i tak rozsądnie zareagować w tej jakże trudnej sytuacji. Twoja postaw jest wzorem, także dla nas dorosłych, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia — podkreślał prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas środowego spotkania.

Antonina jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11, w której trenuje koszykówkę. Zasad udzielania pierwszej pomocy dziewczynka nauczyła się na obozie letnim.

Kilka dni temu młoda elblążanka za swoją postawę została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem za Ofiarność i Odwagę, a jeszcze wcześniej przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka medalem Młody Bohater.

Od prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za swój bohaterski czyn Antonina otrzymała aparat fotograficzny i powerbank.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. v #2266567 | 88.156.*.* 15 cze 2017 18:04

    Brawo! :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Xmen #2266377 | 37.47.*.* 15 cze 2017 12:06

    Dwie godziny lekcji pierwszej pomocy w szkole zamiast godziny wychowawchej czy religi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz