Na rowerach pojadą do Ptasiego Raju. Zapraszają całe rodziny

2017-06-29 13:11:07(ost. akt: 2017-06-29 13:17:23)

Autor zdjęcia: MOSIR

W najbliższą niedzielę (02.07) odbędzie się pierwsza wakacyjna wycieczka rowerowa. Jej organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza do odwiedzenia czatowni Ptasi Raj nad Zalewem Wiślanym. Uczestnicy wystartują w niedzielę o godz. 10.
Wycieczka prowadzona będzie przez instruktora turystyki rowerowej z dużym doświadczeniem w organizowaniu wycieczek rowerowych. Na uczestników wycieczek będą czekały gadżety i słodycze. Na zakończenie cyklu wycieczek zorganizowane zostanie ognisko z kiełbaskami. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu.

— W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z działu imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Pojawią się także betonowe płyty. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

— Dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy paszporty szlaku GreenVelo. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny — informuje MOSiR.

Uczestnicy wyprawy wystartują w niedzielę z pętli tramwajowej na ul. Ogólnej o godz. 10. Do przejechania będzie dystans około 25 km. Zakończenie jazdy w parku Modrzewia przy ulicy Elektrycznej. Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny.