Marta Witkowska wywalczyła sobie start na mistrzostwach świata juniorów!

2017-07-07 10:30:29(ost. akt: 2017-07-07 10:39:32)
Marta Witkowska, kajakarka Olimpii Elbląg

Marta Witkowska, kajakarka Olimpii Elbląg

Marta Witkowska, młoda kajakarka Olimpii Elbląg, właśnie odniosła kolejny sukces. Podczas zgrupowania kadry w Wałczu wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorek, które odbędą się pod koniec lipca w Rumunii.
— Trener kadry zabrał najzdolniejszych zawodników na zgrupowanie w Wałczu. W piątek odbył się wyścig k-1 na 1000 metrów, który Marta wygrała i usłyszała od trenera, że jedzie na mistrzostwa świata juniorów. Mistrzostwa odbędą się rumuńskim mieście Pitesti — mówi Agnieszka Banaś, trener kajakarzy Olimpii Elbląg. — Marta z wrażenia aż się popłakała. Nie była w stanie nic więcej na razie powiedzieć. Wiadomo, że podczas MŚ wystartuje w K-1 na 1000 metrów.

18-letnia Marta Witkowska to obecnie jedna z najlepszych kajakarek elbląskiej Olimpii. Pod koniec czerwca reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy juniorów w Belgradzie (Serbia). Tutaj razem w osadzie z Martyną Klatt podczas wyścigu na 1000 metrów otarły się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.