24 kilometry do przejechania. Zapraszają na wycieczkę rowerową

2017-07-12 08:16:37(ost. akt: 2017-07-12 08:21:04)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

W najbliższą niedzielę (16.07) odbędzie się druga w tym roku wycieczka rowerowa pod hasłem "Wakacje z MOSiR-em". Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą północne okolice Elbląga, które słyną z wymagających zjazdów i podjazdów. Start w niedzielę (16 lipca) o godz. 10.
Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Pojawią się także betonowe płyty. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Do przejechania będzie dystans ok. 24 km.

— Dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy paszporty szlaku GreenVelo. Dzięki wsparciu naszych sponsorów, tj. Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz elbląskiemu Biuru Podróży Variustur uczestników wycieczek będą czekały gadżety i słodycze — zapowiadają organizatorzy. — Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny.

— W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — dodaje Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Start w niedzielę (16.07) o godz. 10 z Miejsca Obsługi Rowerzystów znajdującego się na polanie z dwoma wiatami w Bażantarni.
Zakończenie jazdy przy pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej. Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny.