"Meblarze" już szykują formę na nowy sezon [zdjęcia]

2017-07-12 21:01:38(ost. akt: 2017-07-12 21:08:08)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Dla nich wakacje się skończyły. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg w środę rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie odbyły się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.
Do końca tego miesiąca elbląscy szczypiorniści będą trenowali w Elblągu.
— Pracując nad cechami motorycznymi, przechodząc powoli do zajęć już z użyciem piłek — mówi trener „Meblarzy” Jacek Będzikowski.

Jego drużyna pierwszy mecz kontrolny rozegra 28 lipca. We własnej hali zagra z Wybrzeżem Gdańsk. Pierwszy tydzień sierpnia elblążanie spędzą w Niemczech, gdzie wystąpią w turnieju Sparkassen Handball Cup 2017. W jego trakcie zmierzą się z zespołami Bundesligi: TuS N-Lubbecke, MT Melsungen oraz GSV Eintracht.

— Po powrocie do kraju nadal będziemy trenowali w Elblągu aż do rozpoczęcia nowego sezonu — dodaje Jacek Będzikowski. — W planach mamy kolejne gry kontrolne, dwumecz ze Spójnią Gdynia, a także udział w turnieju im. Leona Walleranda w Gdańsku z udziałem czterech zespołów superligi. Na zakończenie przygotowań mamy zaplanowane na 25 sierpnia wyjazdowe spotkanie z MMTS Kwidzyn.

Do elbląskiego zespołu dołączyli nowi zawodnicy: Filip Koper (Orlen Wisła Płock) i Marcin Miedziński (Stal Mielec) oraz bramkarz Paweł Kiopulski (MMTS Kwidzyn). Trwają jeszcze rozmowy z Damianem Spychalskim (Polski Cukier Pomezania Malbork). Z kolei zespół opuścili: Damian Malandy (zakończył karierę), Paweł Adamczak (MKS Kalisz), Bartosz Dudek (powrót MMTS Kwidzyn), Grzegorz Dorsz (GKS Żukowo) oraz Daniel Żółtak (Warmia Traveland Olsztyn).
JK