Zagrali dla Lenki i Agaty. Kram Golf Cup odbył się po raz czwarty [zdjęcia, film]

2017-07-17 09:39:08(ost. akt: 2017-07-17 11:08:11)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Blisko 80 zawodników wzięło udział w IV turnieju Kram Golf Cup, który w sobotę odbył się na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku. Wygrali Lech Sokołowski i Małgorzata Ścisk. Sportowych emocji było więcej, bo odbyła się również prezentacja zespołu piłkarek ręcznych Kram Start Elbląg.
Jak co roku turniejowi Kram Golf Cup przyświecał szczytny cel. Tym razem zbierano pieniądze na pomocy dla Lenki (urodziła się z wieloma schorzeniami) oraz Agaty (urodziła się ze złożoną wadą serca).
— Wystartowało blisko 80 zawodników. Dopisała nam pogoda, rywalizacja i zabawa była udana — podsumowuje Tomasz Osiowski z firmy Kram.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, m.in. akademię golfa, gdzie można było zgłębić tajniki gry w golfa. Swoich sił próbowały także piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg. 10 tysięcy złotych czekało na zwycięzcę konkursu Hole In One Open, w którym trzeba było jednym uderzeniem posłał piłkę do dołka. Ta sztuka nikomu się nie udała, chociaż niektórzy byli naprawdę blisko.

Odbyła się również prezentacja zespołu piłkarek ręcznych Kram Start Elbląg.
— Wszystko przed nami. Marzenia są po to, żeby je realizować — mówił Zbigniew Przybysz, właściciel firmy Kram. — Myślę, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, żeby tytuł mistrza Polski był nasz - może nie przyszłym roku, ale za dwa lata. Taki jest nasz cel — dodał.

— Wydaje mi się, że Kram Start to zespół z możliwościami — mówi Daria Szynkaruk, jedna z czterech nowych zawodniczek elbląskiej drużyny. — Mam tutaj najlepszą możliwość, żeby się rozwinąć. Świetne połączenie doświadczonych zawodniczek z takimi młodymi, które mogą wnieść do tego zespołu bardzo dużo dobrych rzeczy. Mocną stroną zespołu jest walka do końca. Mój cel w Kram Starcie? Pierwsze miejsce. Lubię sobie stawiać ambitne wyzwania.

— Mam nadzieję, że będziemy w stanie powtórzyć wyczyn z minionego sezonu, a może powalczymy o coś więcej... — dodaje Aleksandra Jędrzejczyk, rozgrywająca Kram Startu.