Parparusza opowieści zielne

2017-07-24 16:04:25(ost. akt: 2017-07-24 14:26:27)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

W najbliższą niedzielę (30 lipca) o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem Staromiejskim po raz trzeci w tym roku pojawią się „Rozbójnicy na ulicy”, a wraz z nimi opowieści zielne ,,Ziółko co furtki odmyka’’ w wykonaniu Parparuszy – Wędrownej Wytwórnia Zdarzeń.
Pewna dziewczyna o imieniu Azalijka zgubiła kluczyk do bardzo, bardzo ważnej furtki. Wyrusza na poszukiwanie tajemniczego ziółka, które otwiera wszystkie zamki, kłódki i bramy. Nikt do końca nie wie, ani jak ziele to się nazywa, ani gdzie rośnie ani czy naprawdę istnieje… Azalijka jednak uparcie szuka – na łąkach, w lasach, w miastach… Idzie pieszo, jedzie na jeleniu i wilku, spotyka postacie z różnych światów i czasów – Leśnego Króla, zdziwaczałą byłą mniszkę-ciemnowidzącą, a nawet samą Matkę Boską… I zbiera zioła mając nadzieję, że któreś z nich okaże się tym cudownym.

Czy je znajdzie? Czy otworzy swoją bardzo ważną furtkę? I co właściwie za tą furtką jest? Tego wszystkiego się dowiecie, tylko słuchajcie powoli, bo niełatwą jest rzeczą obuwać się w cuda i ze słów czynić łopatę. A tuż po spektaklu zbójnicka banda zaprasza widzów na rodzinne warsztaty zielarskie.
Zapraszamy również na ostatnie spotkanie Rozbójników na ulicy, które odbędzie się: 20.08, godz. 15.00 Teatralna przygoda „Babroszki lecą w kosmos”, a na zakończenie kosmiczne projektowanie.
Informacja organizatorów

Źródło: Dziennik Elbląski