KineDok w Mjazzdze

2017-07-25 10:45:56(ost. akt: 2017-07-25 10:46:32)

Autor zdjęcia: arch. klubu Mjazzga

Sezon letni w pełni. Cykl prezentacji europejskiego kina dokumentalnego KineDok w Mjazzdze również. W środę o godz. 20:00 wyświetlony zostanie chorwacki film zatytułowany "Turystyka". Wstęp wolny.
Sezon wakacyjny, wyjazdy, podróże. Ci, którzy nie wyjechali jednak jeszcze lub są już po urlopie mogą spędzić kolejny fajny wieczór na seansie filmowym, podczas którego można sobie podyskutować na tematy poruszane w filmie. Taka jaest zasada cyklu prezentacji kina dokumentalnego KineDok. A okazją do najbliższego spotkania jest film bardzo na czasie - "Turystyka".

Piękne wybrzeże chorwackie od lat jest jednym z najczęściej obieranych kierunków na letni wypoczynek. Miliony turystów z całej Europy przyjeżdżających nad Adriatyk korzystają z wielu atrakcji oferowanych przez liczne biura podróży i agencje turystyczne. Film pokazuje typowy sposób spędzania czasu nad chorwackim morzem. Wraz z twórcami obserwujemy statek wycieczkowy, którego właściciele przygotowani są na to, by zadowolić każdą nację: w repertuarze jest muzyka chorwacka, czeska, polska, niemiecka i wiele innych. Reżyser stara się uchwycić rozwój lokalnej turystyki, która generuje duży procent dochodu mieszkańców i znacząco wzmacnia ekonomię kraju.

Wstęp wolny.


Źródło: Dziennik Elbląski