Wycieczka rowerowa do Trop Elbląskich

2017-07-27 11:38:36(ost. akt: 2017-07-27 11:49:11)

Autor zdjęcia: fot. MOSiR Elbląg

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w trzeciej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Start w niedzielę (30.07), o godz. 10.
Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą wieś Tropy Elbląskie pod Elblągiem, która prezentuje oryginalny typ ulicówki wodnej. Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Pojawią się także betonowe płyty oraz bruk. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę.

— W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka zakończy się w Bażantarnia na polanie z wiatami. Przy wiacie Irenka zostanie przygotowane ognisko z kiełbaskami na które organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę (30.07), o godz. z placu katedralnego. Dla pierwszych 50 osób organizatorzy przygotowali mapy szlaku GreenVelo. Dzięki wsparciu sponsorów dla uczestników wycieczki będą czekały także gadżety i słodycze.

Wycieczka potrwa około trzy godziny. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.Źródło: Dziennik Elbląski