Kram Start rozpoczął gry kontrolne. Na początek wygrana z UKS PCM [zdjęcia]

2017-08-08 20:43:47(ost. akt: 2017-08-08 20:58:33)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg wróciły ze zgrupowania w Cetniewie. We wtorek pokonały w pierwszym meczu kontrolnym UKS PCM Kościerzyna 38:30 (17:17). Kolejne dwa spotkania rozegrają w środę.
Przygotowania do nowego sezonu piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg rozpoczęły 12 lipca. Pod koniec miesiąca wyjechały na tygodniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.
— Już drugi rok z rzędu byliśmy na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie „ładowaliśmy” akumulatory przed rozpoczęciem sezonu — mówi trener elbląskiej drużyny Andrzej Niewrzawa. — Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Przed południem każda zawodniczka musiała wybiegać swoje kilometry, nie tylko na plaży, ale również i w pagórkowatym terenie. Nie mogło też zabraknąć zajęć na siłowni. Po południu treningi odbywały się w hali, ale już z piłkami. Ćwiczyliśmy różne elementy techniczno- taktyczne — dodaje.

Na zgrupowaniu trenowało 16 zawodniczek, w tym również zatrudnione podczas tegorocznego lata: Daria Szynkaruk i Justyna Świerczek (obie MTS Kwidzyn), Katarzyna Kozimur (MKS Selgros Lublin), Aleksandra Dorsz (Vistal Gdynia), Barbara Choromańska (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) oraz Hanna Yaszczuk (Pogoń Szczecin).
— To zawodniczki, które na pewno będą pomocne w ligowych bojach. Są chętne do pracy i każda z nich walczy o miejsce w drużynie. Jak to bywa na zgrupowaniach, nikt nie miał lekko i każda z nich musiała wylać sporo potu — ocenia trener Niewrzawa.

W Cetniewie trenowały z zespołem również bramkarka Alicja Klarkowska i skrzydłowa Dominika Hawryszko. Obie zostały wypożyczone do beniaminka I ligi, Varsovii Warszawa.

Na zgrupowaniu zabrakło Magdy Balsam i Sylwii Lisewskiej, które były powołane do reprezentacji Polski na wyjazd do Japonii.
— Niestety, tuż przed wyjazdem w ostatniej chwili kontuzji nabawiła się Lisewska i pozostała w kraju — opowiada szkoleniowiec Kram Startu.

Teraz przed brązowym medalistą mistrzostw Polski sporo gier kontrolnych. We wtorek (08.08) w Elblągu rozpoczął się trzydniowy turniej z udziałem gospodyń, UKS PCM Kościerzyna i beniaminka superligi Korony Handball Kielce. W pierwszym spotkaniu elblążanki ograły UKS PCM Kościerzyna 38:30 (17:17).

W środę (9.08) elblążanki zagrają z Koroną (godz. 11.30) i UKS PCM (godz. 20). Ostatnie spotkanie zostało zaplanowane w czwartek - tego dnia Kram Start zagra z Koroną (godz. 10). Wszystkie mecze odbędą się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135, a wstęp jest bezpłatny.

Podczas przygotowań do nowego sezonu piłkarki ręczne z Elbląga wystartują jeszcze w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się w Koszalinie 18-19 sierpnia, a ich rywalami będą: AZS Energa, UKS PCM Kościerzyna i KPR Kobierzyce. Z kolei 25-26 sierpnia w Elblągu będą mogły sprawdzić formę w starciach z czołowymi klubami polskiej superligi: MKS Selgrosem Lublin, Energą Koszalin oraz Vistalem Gdynia.

Wiadomo już, że nowy sezon dla Kram Startu rozpocznie się 6 września (środa). Tego dnia zagra na wyjeździe z mistrzem Polski, Vistalem Gdyni.