Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Elbląskie czytanie Miłosza na Placu Słowiańskim

2017-08-10 15:01:43 (ost. akt: 2017-08-10 15:09:12)

Autor zdjęcia: MDCarchives/wikipedia

Czytanie Miłosza, to wydarzenie zorganizowane przez młodych elblążan, którzy w ten sposób chcą zaprotestować przeciw usunięciu dzieł poety ze spisu lektur szkolnych.

Z kanonu lektur w liceum zniknęły dzieła Czesława Miłosza - wielkiego polskiego poety, noblisty. Uważamy, że Czesław Miłosz prócz bogatego dorobku literackiego, cechował się także niezwykłą wytrwałością i wiernością wewnętrznemu głosowi, dzięki któremu w swych dziełach często poruszał tematy trudne. Pisał o wolności, emigracji, szkodliwości totalitaryzmu. O sprawach, które zawsze były i będą aktualne. Niech przyszłe pokolenia znają jego dorobek. Walcząc o Miłosza walczymy o polską wolność. Zapraszamy wszystkich w piątek (11.08) o 17 na Plac Słowiański na elbląskie czytanie Miłosza. Ministerstwo Edukacji Narodowej uspokaja, że Miłosz w kanonie się znajdzie, ale jego nagłe zniknięcie jest niepokojące. Przypomnijmy czemu jego utwory są tak dla nas, Polaków ważne.
Grzegorz Ciszewski, Młodzi Nowocześni

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aleja #2305237 | 188.146.*.* 10 sie 2017 15:59

    "Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko" Najpierw kochany naucz się ortografii a potem czytaj dzieła Miłosza !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz