Piknik rodzinny w Bażantarni. Na wesoło i także na poważnie

2017-08-18 16:37:37(ost. akt: 2017-08-18 16:44:48)

Autor zdjęcia: nadesłane/Teen Challenge

Ma być rodzinnie, wesoło i smacznie. Będzie też poważnie, bo będzie można wysłuchać opowieści osób, które przeżyły nałogi i więzienie. W sobotę „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna zaprasza mieszkańców na piknik w Bażantarni.
Zaplanowany na sobotę piknik rodzinny przy wiacie w Bażantarni rozpocznie się o godz. 11.
— Zapraszamy elbląskie rodziny oraz wszystkich zainteresowanych. Celem pikniku jest między innymi integracja rodzin, dzieci oraz młodzieży z różnych środowisk. Chcemy wspólnie spędzić czas, odpocząć na świeżym powietrzu w dobrej i przyjaznej atmosferze — mówi Piotr Grzeszczuk z „Teen Challenge”.
Atrakcji nie zabraknie. Dla dzieci przygotowano m.in.: malowanie twarzy, duże bańki mydlane, mega klocki, balonikowe zwierzątka, dmuchany zamek ze ślizgawka, turniej sprawnościowy z nagrodami. Zapowiada się też smacznie: w południe będzie można skosztować pysznej grochówki, a między godz. 13 a 14 podane zostanie kolejne danie z gorącego kociołka.

W Bażantarni tego dnia ma być też poważnie. Organizatorzy pikniku od 2014 r. pomagają osobom, które są na życiowym dnie. Niesie nadzieję ubogim, bezdomnym i uzależnionym i pokazuje, że ich życie może wrócić na właściwe tory. Grupa „Teen Challenge” regularnie w piątki pojawia się na placu dworcowym z 35-litrowym termosem pełnym gorącej zupy oraz z dobrą nowiną (o godz. 17). Czekają na potrzebujących bez względu na pogodę, święta i inne okazje.
— Na początku przychodziły trzy osoby, później pięć, dziesięć, a teraz przychodzi ich 40, 50. Wśród nich są osoby bezdomne, ale także ci, którzy mają mieszkania, lecz są pogubieni: młodzi ludzie uzależnieni od różnych środków psychoaktywnych, małżeństwa, które mają kłopoty i szukają pomocy, osoby starsze i samotne — wylicza Piotr Grzeszczuk.

Biuro „Teen Challenge” mają w hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego w Elblągu. Również tu utworzyli minihostel dla osób wychodzących z uzależnienia. To miejsce, w którym schronienie znajdują bezdomni narkomani oraz alkoholicy, którzy wygrali walkę z nałogami. W sobotę będziemy mogli posłuchać historii osób, którym pomogła misja. Wśród nich będzie Piotr Stępniak, były gangster, obecnie lider i założyciel grupy S.N.A.P, konsultant ds. profilaktyki oraz absolwent szkolenia PTS od kilku lat zajmujący się autorskimi działaniami: SNAP Stop Narkomanii, Alkoholizmowi i Przemocy na terenie całego kraju.

— Poprzez swoją przeszłość pokazuje młodzieży konsekwencje złego trybu życia i niewłaściwych wyborów, a jednocześnie przez swoją przemianę wskazuje właściwą drogę, dając innym nadzieję, że można zmienić swoje życie — informuje Piotr Grzeszczuk.

W programie pikniku również drzewo pytań, czyli konkurs z upominkami oraz drama, czyli krótka scenka oparta o wartości chrześcijańskie, przedstawiona przez członków „Teen Challange”. Na zakończenie spotkania ok. godz. 15 zaplanowane jest ognisko, przy którym każdy będzie mógł upiec kiełbaskę.
daw