KineDok w Mjazzdze. Obejrzysz film "Wolni"

2017-08-21 14:01:12(ost. akt: 2017-08-21 14:02:58)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Prezentacja europejskiego kina dokumentalnego KineDok w Mjazzdze trwa.
Tym razem, w środę 23 sierpnia o godz. 20:00, zapraszamy na chorwacki film zatytułowany "Wolni". Wstęp wolny.

Bohaterowie filmu to osoby zmagające się z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszkają w różnych instytucjach opiekuńczych, które nie dają im możliwości życia w miarę normalnych warunkach. Tym, co łączy Ivana, Enes, Tinę, Kruno, Mirko, Tomo i innych jest fakt, że żyją na obrzeżach społeczeństwa i marzą o wolności. Obserwując ich uświadamiamy sobie, jak trudno żyć w izolacji, być pozbawionym prywatności, nie mieć żadnych praw do własnych wyborów.

Nadchodzi jednak dzień, kiedy bohaterowie będą mogli opuścić swoje ośrodki, w których spędzili dużą część swojego życia. Czeka ich nowe otwarcie, nowe wyzwania i zmierzenie się z realnym światem: Ivan zawsze marzył, by zostać policjantem, Tina i Kruno chcą się pobrać, Silvia zaczyna śpiewać w kościelnym chórze, a Andjelko chce znaleźć pracę i dziewczynę…


KineDok to międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Bułgarię i Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.

W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności są pokazywane wybrane przez ekspertów KineDok europejskie filmy dokumentalne z wszystkich krajów partnerskich.
Informacja organizatorów

Źródło: Dziennik Elbląski