Dlaczego zabił 79-letnią współlokatorkę. Czy ustali to sąd?

2017-08-22 16:40:46(ost. akt: 2017-08-22 14:50:08)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Została już wyznaczona data rozpoczęcia procesu 27-letniego Adriana D. Mężczyzna jest oskarżony o zabicie 79-letniej kobiety w Rychlikach. Grozi mu dożywocie. Proces w Sądzie Okręgowym w Elblągu rozpocznie się 12 września.
Martwą, 79-letnią kobietę odnalazł w Rychlikach przypadkowy przechodzień w noworoczną (01.01) niedzielę około godz. 16.30. Na pomoc dla niej było za późno. Zadzwonił pod numer alarmowy policji. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-latka i 31-latka. Jak podejrzewali, mogli mieć związek z tą sprawą. Na miejscu znalezienie zwłok pracował również prokurator, który zarządził sekcję zwłok. Ta wykazała, że 79-letnia kobieta zmarła na skutek ciosów zadanych nożem w okolice serca i płuc.

Prokurator przesłuchał także zatrzymanych mężczyzn. Jeden z nich został przesłuchany i zwolniony, nie ma w ogóle związku z tą sprawą. Natomiast 27-letniemu Adrianowi D. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył dość obszerne wyjaśnienia.

Wstępną przyczyną, na którą się powoływał, było nieporozumienie i awantura ze starszą kobietą, która wybuchła już w wieczór sylwestrowy.
— W pewien sposób wyraził żal, niemniej jednak to zdarzenie miało charakter dynamiczny i nie jest nam w stanie do końca wyjaśnić przyczyn swojego postępowania i tego, dlaczego w efekcie końcowym sięgnął po nóż — przypomina Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Starsza kobieta i 27-latek nie byli ze sobą spokrewnieni. Z ustaleń prokuratury wynikało, że mężczyzna mieszkał z 79-latką oraz, że wspólnie prowadzili gospodarstwo domowe. Adrian D. miał nawet pracować dorywczo, a nawet wymienił starszej kobiecie okna w mieszkaniu.

W styczniu br. prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa, a Adrian D. trafił do aresztu. Po ponad półrocznym śledztwie, w lipcu br. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi. Mężczyzna będzie skarżony z art. 148 (zabójstwo). Biegły stwierdził, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny, Za zabójstwo grozi mu kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Proces Adriana D. ruszy 12 września.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Arko-ateist #2315327 | 77.254.*.* 28 sie 2017 00:22

    Tak, dobrze działa obywatel wójt. Ale powstaje pytanie: Czy świeckie obchody Święta Plonów u ob. pszczelarza Henryka Kiejdy - są niemożliwe ? We wsi żyją prawosławni, greko-katolicy a przede wszystkim - ateiści !!! Dlaczego obligatoryjnie deprecjonuje się tą grupę ! - Przez ciulów w kiecunach ?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ZOMOWIEC #2311919 | 79.184.*.* 22 sie 2017 17:55

    Czy ustali to sąd? Czy w GO pracują sami stażyści? Czy sprawą zajmie się GO? Ciąg dalszy w następnym odcinku? Wrócimy do sprawy?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz